Damskie spojrzenie na świat

buty na fitness

Najwygodniejszy strój na fitness

Po ciężkim treningu poczujesz się wyczerpany, zmęczony, obolały i prawdopodobnie będziesz pokryty potem. Wierz mi lub nie, ubrania, które nosisz na trening, mogą mieć wpływ na to, jak się czujesz po treningu. Kilka czynników może wpływać na komfort noszenia odzieży treningowej, a w tym materiał, z którego są wykonane oraz to czy są odpowiednie do rodzaju wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń. Niektóre tkaniny są zaprojektowane do odciągania potu od skóry podczas ćwiczeń, a inne go pochłaniają. Dlatego warto zastanowić się przed kupnem. Istnieje wiele oddychających tkanin, które odprowadzają pot ze skóry, co może pomóc w szybkim odparowaniu i utrzymaniu chłodu. Ubrania wykonane z tkanin zawierających polipropylen są dobrym wyborem do ćwiczeń. Unikaj tkanin, które nie oddychają. Nigdy nie noś ubrań wykonanych z gumy lub tworzyw sztucznych, które zapobiegają parowaniu potu i utrzymują zbyt wysoką temperaturę ciała podczas treningu.

Jak dobrać sportowe legginsy?

Legginsy sportowe powinny być przede wszystkim wykonane z oddychającego materiału. Powinny dobrze pasować, tak by czuć się w nich komfortowo podczas treningów, odprowadzały wilgoć i oddychały oraz były odporne na mechacenie, pranie i utrzymywały swój kolor. Moje ulubione legginsy to takie, które pozwalają mi na pełną swobodę ruchów, są rozciągliwe, oddychające i nie wchłaniają potu. Do ich stworzenia potrzeby jest materiał o właśnie takich właściwościach. Na początku wybierałam legginsy bawełniane, ale nie spełniały one wszystkich moich warunków. Lepszym wyborem okazały się legginsy z poliestru z dodatkiem poliamidu, odpornego na rozciąganie lub spandexu, odpowiedzialnego za właściwe przyleganie tkaniny do ciała. Co bardzo istotne, tego rodzaju tkaniny nie powodują odparzeń i nie uczulają. Moim ulubionym wyborem są legginsy z wysokim stanem. Jest tak ponieważ podczas niektórych ćwiczeń dużo skaczę, legginsy które kończą mi się na biodrach zawsze bardzo mi spadały, te które kończą się dopiero w tali tego nie robią.

Najlepsze buty na fitness

Wybór najlepszych butów na fitness nie jest prostym zadaniem. Warto podczas wyboru kierować się kilkoma zasadami. Do wykonania treningu typu cardio lub treningu siłowego potrzebujesz butów podtrzymujących. Ciągłe skakanie i tasowanie na boki, które wykonujesz na siłowni, oznacza, że powinieneś zainwestować w parę butów, które zapewniają dużą amortyzację i wsparcie, a także przyczepność. Możesz także docenić buty z szerokim noskiem dla optymalnego ruchu. Szukaj minimalistycznych trenażerów, które oferują wsparcie kostki oraz są wystarczająco lekkie, aby Twoje stopy nie czuły się ciężkie i przegrzane.

strój na fitness

Co zabrać na siłownie?

Po pierwsze na siłownię trzeba zabrać zamienne obuwie. Zacznij od spakowania ich na spodzie torby lub w komorze na buty. Dwa kluczowe elementy, które musisz mieć w torbie gimnastycznej, to koszula treningowa i spodnie lub legginsy. W chłodniejsze miesiące spakuj kurtkę i spodnie dresowe. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujesz wychodzić z sali gimnastycznej, wciąż nosząc odzież gimnastyczną. Dobrym pomysłem jest spakowanie dodatkowej bielizny, szczególnie jeśli po siłowni idziesz prosto do pracy. Nie zapomnij o skarpetkach. Ćwiczenie bez skarpet byłoby nieprzyjemne i bolesne. Pamiętaj, aby zawsze mieć w torbie parę skarpet, nawet jeśli nosiłeś je na siłowni. Nigdy nie wiadomo, kiedy twoje skarpetki ześlizgną się w butach, zmoczą lub zdarzy się coś innego. Skarpetki są niezbędnymi elementami w torbie gimnastycznej. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą klapki. Klapki są obowiązkowe, jeśli bierzesz prysznic na siłowni po treningu. Nigdy nie należy kłaść bosych stóp na podłodze pod prysznicem. Wrzuć do torby kilka spinek, gumek lub opasek do włosów na pewno przydadzą się podczas ćwiczeń.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać