Damskie spojrzenie na świat

Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu na brzuchu?

Zapewne wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się tłuszczu z brzucha. Jest to dość skomplikowany proces, wymaga dość dużo poświęceń, zaangażowania, a także determinacji. Jak wygląda proces spalania tkanki tłuszczowej? Czy da się go przyspieszyć? W jaki sposób spalić tłuszcz z brzucha i jakie ćwiczenia mogą wspomóc ten proces? Na te i na wiele innych pytań odpowiada poniższy artykuł.

Na czym polega spalanie tkanki tłuszczowej?

Zapewne wiele osób zastanawia się, co się dzieje z tkanką tłuszczową, gdy chudniemy. Mówi się, że w około 80 procentach tłuszcz jest wydalany z organizmu przez płuca, natomiast w 20 procentach przez mocz, kał i pot. Gdy tracimy tłuszcz, adopicyt, czyli tkanka tłuszczowa, przenosi się do komórki mięśniowej, gdzie zostaje spalona. Tłuszcz gromadzi się w formie trójglicerydów i co ciekawe, nie zostaje spalony w samej komórce tłuszczowej, ze względu na to, że konieczne jest uwolnienie go za pomocą zaawansowanych procesów zarówno enzymatycznych, jak i hormonalnych. W sytuacji kiedy komórka jest stymulowana do uwolnienia tłuszczu, wówczas uwalnia zawartość do krwiobiegu. Trafia ona z pomocą krwi do tkanek, które potrzebują energii.

Czy da się przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej?

Przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej nie należy do najprostszych. Kluczowy może okazać się szybki metabolizm, gdyż to właśnie od niego zależy, jak szybko spalane będą kalorie i zapasy tkanki tłuszczowej. Dlatego też bardzo istotne jest regularne jedzenie posiłków, w tych samych odstępach czasowych. Konieczna duża ilość ruchu, a także przyjmowanie odpowiedniej ilości kalorii. Ważna jest także zbilansowana dieta, w której znajdziemy wszystkie makroskładniki i witaminy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?

W tym przypadku należy połączyć ze sobą kilka czynników. Istotna jest odpowiednia dieta, regularność ćwiczeń, a także prawidłowa suplementacja. Nie da się ukryć, że usuwanie tłuszczu z brzucha jest dość skomplikowane i nie istnieje jedna prosta odpowiedź jak przyśpieszyć spalanie tłuszczu na brzuchu, jednak przy odrobinie samozaparcia jest to możliwe. Konieczne jest przede wszystkim ograniczenie cukrów prostych i produktów wysoko przetworzonych. Ważne jest, aby obliczyć swoje BMR, czyli dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Podczas diety redukcyjnej warto zastosować deficyt kaloryczny. Dodatkowe suplementy diety uzupełnią wszelkie witaminy i minerały, których potrzebujemy w sposób szczególny podczas redukcji tłuszczu.

Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Za najlepsze ćwiczenia związane ze spalaniem tkanki tłuszczowej uznaje się te cardio, a dokładnie trening interwałowy. Polega na tym, aby przeplatać krótkie okresy intensywnego wysiłku z dłuższymi okresami znacznie mniejszego wysiłku. Dlaczego jest to tak skuteczne? Zmęczone mięśnie potrzebują tlenu. Proces ten wymaga energii, która jest pobierana z tłuszczu. Mówi się o tym, że po treningu interwałowym tkanka tłuszczowa spala się nawet do 24 godzin. Świetnym pomysłem jest także przeplatanie treningu cardio z treningiem siłowym.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać