Damskie spojrzenie na świat

Garnki indukcyjne – cena, opinie, rodzaje

U każdego nadszedł kiedyś moment, w którym trzeba było wyprowadzić się od rodziców, zacząć zarabiać i gotować. W tym i u mnie. Gdy wybierałam wyposażenie do mojej kuchni, natrafiłam na pewien problem. Nie byłam nigdy doświadczona w kwestii wyboru odpowiednich garnków, a ich mnogość na rynku kompletnie mnie oszołomiła. Jak wybrać takie, aby długo nam służyły, a przy tym były wygodne w użyciu i nie przypalały jedzenia? Miałam kuchenkę indukcyjną, więc odpowiednim wyborem były oczywiście garnki indukcyjne. Aby sprawdzić, czy już takie posiadamy, należy przyłożyć do ich dna magnes. Gdy wystąpi przyciąganie, będzie to znaczyło, że nasze garnki wykonane są z materiału ferromagnetycznego i nadają się do użycia na płycie indukcyjnej.

Jak przygotować się do zakupu garnków indukcyjnych?

Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednie do siebie garnki. Muszą być odpowiedniej wielkości. Nie będziemy kupować ogromnych dziesięciolitrowych egzemplarzy, gdy gotujemy dla jednej czy dwóch osób. To się po prostu nie opłaca. Musimy posiadać kuchenkę indukcyjną, choć nie jest to wymogiem. Ale po co kupować specjalne garnki, gdy jej nie posiadamy? Należy pamiętać, że istnieją garnki, które można używać na każdym typie kuchenek. Dobry garnek powinien być gruby, by równomiernie się nagrzewał i nie tracił niepotrzebnie ciepła. To dno właśnie i materiał ferromagnetyczny odróżnia garnki indukcyjne od innych. Najlepiej wybierać garnki, które mają wiele warstw – minimum trzy. Przez to będą wytrzymalsze, a przy tym lepiej będą przewodzić ciepło – zazwyczaj dodatkowe warstwy są zbudowane z miedzi lub aluminium. Dno garnka musi być idealnie płaskie. W innym przypadku może nie zostać w ogóle wykryty przez płytę. Jeśli kupimy nieodpowiednie garnki, także może się tak wydarzyć. Pole magnetyczne po prostu nie zadziała.

Garnki indukcyjne – cena

Trzeba określić budżet, jaki się chce maksymalnie przeznaczyć na zakup garnków. Możliwe jest, że posiadamy już odpowiednie przyrządy i nowy zakup nie będzie potrzebny. Należy to sprawdzić. Ceny dobrych zestawów garnków indukcyjnych posiadających około 10 elementów oscylują wokół tysiąca złotych. Są to już klasy premium, a więc z najwyższej półki, które posłużą na lata. Dla mniej wymagających odpowiednie będą garnki w granicach 200-300 złotych za osiem elementów. Kupowanie w zestawach jest bardzo wygodne i obniża cenę poszczególnych elementów. Gdy chcemy kupować pojedynczo, musimy przygotować się na to, że cena będzie mocno uzależniona od wielkości.

Garnki indukcyjne – opinie

Garnki indukcyjne są bardzo wygodne, świetnie się na nich gotuje potrawy. Do odmierzania świetnie nadają się te, które mają w środku podziałkę. Nie musimy przez to brudzić dodatkowo innych naczyń. Są zazwyczaj odpowiednie do każdego typu kuchenki, bo mają grube dno, które jest odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia. Garnki indukcyjne z wielowarstwowym dnem długo trzymają ciepło i szybciej gotuje się w nich potrawy. Warto sprawdzać promocje w supermarketach, gdyż czasem można kupić naprawdę dobre garnki indukcyjne w niskiej cenie.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać