Damskie spojrzenie na świat

Na czym polega zabieg dermapen?

Medycyna estetyczna wychodzi jej miłośnikom naprzeciw z coraz to nowocześniejszymi rozwiązaniami. Do takich z pewnością można zaliczyć zabieg nakłuwania skóry przy użyciu technologii Dermapen. Opiera się on na małej inwazyjności, za to efekty które przynosi są rewelacyjne! Przekonaj się sama, już tłumaczę na czym rzecz polega.

Dermapen – mikronakłuwanie

Dermapen wygląda jak nieco szerszy długopis zakończony głowicą wyposażoną w mikroigły. Zabieg wykonuje się by wspomóc naturalne procesy regeneracyjne skóry na twarzy, szyi oraz dekolcie a także miejscowo na całym ciele by przykładowo pozbyć się nieznośnej pomarańczowej skórki – cellulitu. Wskazaniami jednak głównie są różnego rodzaju blizny, zmarszczki i rozstępy lub po prostu mniej jędrna i wiotka skóra. Dermapen umożliwia wprowadzenie w głąb skóry substancji czynnych, dzięki czemu jest tak efektywny i wysoce skuteczny. Możliwa jest regulacja iniekcji na poziomie od 0,5 – 2,5mm. Mikrourazy, które powstają na skutek nakłuć wykorzystują naturalne zdolności skóry do naprawy, odbudowując jej strukturę i odżywiając ją. Zabieg ten charakteryzuje się dużą skutecznością dzięki zastosowaniu technologii wibrujących igieł, które są wykonane z molibdenu a nie niklu i chromu co dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii. Kolejnym atutem jest to, że są ultra cienkie, co zdecydowanie zwiększa komfort zabiegu – niczym ukłucie komara, nawet nie poczujesz!

Dermapen – efekty

Już kilka dni po zabiegu baczne oko zauważy pierwsze efekty! Nie przejmuj się jeśli będzie utrzymywało się zaczerwienienie – to normalna reakcja, jednak w miarę szybko powinno ustąpić, wiem co mówię. Skóra jest o wiele bardziej jędrna, aż ciężko w to uwierzyć. Następnie dostrzeżesz spłycenie zmarszczek, szczególnie tych mimicznych i ujednolicenie koloru twarzy. Do efektów wpisują się także wyrównanie wszelkich skórnych nierówności jak blizny i rozstępy. Skóra jest odżywiona przez co lepiej wchłania pielęgnujące kosmetyki.

Dermapen – cena

W zależności od oferty gabinetu zabieg jest dostępny już od 500zł, a z tego co wyczytałam górna granica w przypadku jednorazowego nakłuwania nie powinna przekroczyć 1000zł. Ja za swoją sesję zapłaciłam 700zł i mogę powiedzieć, że były to świetnie wydane pieniądze. Różnice ceny mogą zależeć oczywiście od miejsc, w jakich chciałabyś wykonać ten zabieg – u mnie to była twarz. Aby efekty się utrzymały i były trwałe zaleca się wykonanie od dwóch do pięciu takich sesji.

Dermapen w domu

Na rynku pojawiają się różne produkty odpowiadające zabiegowi Dermapen, które możesz wykonać w domu jak rollery osadzone mikroigiełkami lub długopisy na kształt tych prosto z salonu. Decydując się na taki zabieg w zaciszu domowym niezwykle ważne jest by przeprowadzić wszystko z odpowiednią higieną. Przede wszystkim musisz wyposażyć się w odpowiednie płyny odkażające i specjalne preparaty, które będziesz wtłaczała w skórę – nie może to być każdy kosmetyk! Mimo małej inwazyjności, musisz uważać żeby nie zrobić sobie więcej szkody niż pożytku. Jeśli masz wśród przyjaciółek zaufaną kosmetyczkę lub panią kosmetolog zleć to zadanie jej, z pewnością Ci pomoże. W przeciwnym wypadku lepiej będzie jak udasz się do gabinetu, stamtąd na pewno wyjdziesz z twarzą!

Wpisy, które mogą Ci się spodobać