Damskie spojrzenie na świat

Drink bar na weselu – ile kosztuje wynajęcie barmana?

Wesele to już nie tylko rodzinna zabawa, ale ogromne przedsięwzięcie, do którego obsługi angażuje się coraz więcej osób. W Polsce wzorem mody z Zachodu powstają firmy zajmujące się profesjonalną organizacją ślubów i wesel. I tak poza obsługą żywieniową zatrudniamy dziś Dja lub orkiestrę, fotografów, a także barmanów z ich własnym drink barem. Ile kosztuje taka usługa i czy warto się na nią zdecydować?

Bar mobilny to nie tylko pyszne drinki (opisz że to także atrakcja i przedstawienie)

Niewątpliwie największym plusem open baru jest to, że goście mogą wypić na weselu coś innego niż tradycyjnie stawianą na stołach wódkę. Można zamówić tradycyjne drinki lub postawić na specjalności zatrudnionych barmanów, którzy przygotowują kolorowe napoje ozdobione owocami. Poza dużym wyborem świetnych drinków, barmani obsługujący mobilne bary na weselach oferują także pokazy barmańskie dla gości, a nawet naukę przygotowywania drinków. To doskonała zabawa dla uczestników uroczystości! Drinki nie muszą być alkoholowe – barmani mogą przygotować pyszne i fantazyjne koktajle bezalkoholowe, więc dzieci, młodzież i osoby niepijące nie będą wykluczone z zabawy.

Drink bar – jak wybrać?

Poszukiwania barmana na wesele najlepiej rozpocząć od wywiadu środowiskowego – czyli zapytać znajomych! Największe prawdopodobieństwo wyboru dobrego barmana macie wtedy, gdy zdecydujecie się na osobę sprawdzoną przez innych. Dowiedzcie się ile osób będzie obsługiwać bar. Przyjęło się, że na 50 gości przypada jeden barman. Na pewno nie chcecie mieć na swoim weselu sytuacji, w której sfrustrowani goście stoją w kolejce po drinki, które przygotowuje jeden barman. Sprawdźcie też w umowie z barmanem czas jego pracy – czy będzie pracował przez cały czas trwania imprezy, czy przez kilka godzin? Nikt nie chce przeżyć niezręcznego momentu, gdy podczas oczepin między gośćmi będzie przemykał barman ze stołem na kółkach i workiem na śmieci.

Drink bar – ile kosztuje barman na wesele?

Cena drink baru zależna jest użytego alkoholu i innych składników, czasu pracy barmana i jego renomy. Bądźcie ostrożni przy wyborze ofert i nie kierujcie się najniższą ceną. Najczęściej wynika ona z tego, że barman przywozi tylko bar, a wy musicie zapewnić szkło, owoce i oczywiście alkohol. A pamiętajcie, że owoce muszą być świeże i trzeba je kupić w dniu wesela! Może się więc okazać, że taki najtańszy drink bar wcale nie będzie się wiele różnił ceną od tych droższych. Barmani pobierający wyższe wynagrodzenie za swoją pracę najczęściej mają swoje szkło i sami kupują składniki. Za alkohol najczęściej płaci para młoda, ale barman podpowie jakie alkohole są najchętniej wybierane przez gości weselnych. Do tego kupuje on w hurtowniach, które oferują niższe ceny. Cena drink baru waha się w granicach 500 – 2500 złotych za noc plus cena alkoholu. Dobry drink bar w średniej cenie będzie zawierał:

  • szkło do drinków
  • akcesoria (słomki, parasolki itd.)
  • lód
  • owoce
  • sprzęt
  • dojazd barmana

Wpisy, które mogą Ci się spodobać