Damskie spojrzenie na świat

Horoskop Chiński: 2021 będzie rokiem Bawoła!

Według horoskopu chińskiego Nowy Rok 2021 rozpoczyna się 12 lutego, a nie 1 stycznia. To rok Bawoła, którego żywiołem jest Metal. W Chinach dzień ten obchodzony jest bardzo hucznie i wiąże się z nim wiele obrzędów i tradycji. To czas niezwykły, przekazujący panowanie kolejnemu zodiakalnemu zwierzęciu (Bawołu). W systemie europejskim znaki zodiaku zmieniają się każdego miesiąca, w systemie chińskim co 12 lat. Wiąże się to z cyklem słonecznym. Zwierzęta z chińskiego zodiaku zamieniają się co 12 lat, a jest ich aż 12, do tego dochodzi jeszcze panowanie 5 żywiołów. Artykuł ten powstał we współpracy z portalem naWakacje.eu na którym znajdziecie więcej informacji i ciekawostek na temat Azji – https://nawakacje.eu/azja/.

Co przyniesie Ci rok Bawoła ?

W horoskopie chińskim ukryta jest wielka mądrość starożytnych Chińczyków. Nie musisz znać nawet dokładnych przepowiedni dla Twojego znaku w 2021 roku, wystarczy, że poznasz dokładniej zwierzę nim władające (Bawoła) i panujący żywioł (Metal). Bawół to siła i pracowitość, a także wytrwałość, ciężka praca i lojalność. Żywioł Metal upewnia Bawoła w działaniu i dodaje pewności siebie. To właśnie takie cechy będą najbardziej cenione u ludzi w 2021 roku, a wszystkie krótkoterminowe działania będą pewne i stabilne. Osoby poważnie myślące o życiu, pracowite , lojalne, mają szanse w tym roku odnieść sukces. Nie będzie zaś powodzić się tym, którzy trochę na skróty lubią dążyć do celu. Wszystkie decyzje powinny być przemyślane i stabilne, tak jak sam charakter Bawoła.

Jestem przekonana, że ta mądrość starożytnych Chińczyków będzie pomocna niejednej osobie w codziennym życiu i podejmowaniu ważniejszych decyzji życiowych.

Nowy Rok w Chinach

Od wieków Chiny zachwycają swoją kulturą, niezwykłymi tradycjami, potrawami i po prostu wyjątkową filozofią życia (Yin Yang).

Nowy Rok Chiński to najważniejsze święto w roku, do którego Chińczycy starannie się przygotowują. Chcą oni ten wyjątkowy czas świętować ze swoimi rodzinami. Rozpoczynają od porządków wokół siebie i w swoim umyśle, dekorują okna i drzwi ozdobami w kolorze czerwonym, co ma odpędzić złe duchy. Wystrzeliwują oni także fajerwerki i organizują wielkie pochody uliczne, w których koniecznie musi maszerować wielki smok. W czasie sylwestrowej kolacji spotykają się wszyscy członkowie rodzin i spożywają ryby oraz specjalne pierożki. Dania te przygotowane specjalnie na tę okoliczność symbolizują dobrobyt w rodzinie. Jest także tego wieczoru zwyczaj obdarowywania się prezentami. Więcej możesz dowiedzieć się o obchodach chińskiego nowego roku tutaj. Jestem przekonana, że warto nie tylko więcej dowiedzieć się o Chinach, tym niezwykłym kraju pewnym kontrastów, zapachów, tradycji i mądrych wierzeń, ale także dobrze byłoby się tam wybrać i na własne oczy przekonać się, jakie naprawdę są Chiny i jak wyglądają obchody Nowego Roku, tego najważniejszego dla nich święta.

Zbliżający się Nowy Rok Chiński, a dokładnie Rok Bawoła przyniesie wszystkim stabilizacje i spokój, ale należy pamiętać, że tylko wytrwałością, pracowitością i lojalnością można dojść do sukcesów w życiu zawodowym, rodzinnym oraz osobistym. Warto w tym roku zapomnieć o egoizmie i lenistwie, a rok 2021 będzie rokiem udanym i szczęśliwym.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać