Damskie spojrzenie na świat

Makijaż permanentny brwi i jego zalety

Wymaga się od kobiet, by te zawsze miały na sobie makijaż. Z czasem każda z nas dotrze do punktu, w którym ta presja staje się po prostu męcząca. Jest na ten problem prosta odpowiedź.

Makijaż permanentny – co to jest i na czym polega

Dla tych kobiet, które nie mają czasu ani ochoty na spędzanie poranków na pieczołowitym nakładaniu makijażu mamy ciekawą alternatywę. Makijaż permanentny to rozwiązanie, które pomoże i skróci cały proces w znaczący sposób.

Można go zaaplikować na brwi, powieki lub usta. Wprowadzony pod skórę pigment będzie pełnił funkcję bardziej delikatnego tatuażu, który w nienachalny sposób podkreśli walory naszej twarzy. To ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza, że nie jest tak inwazyjne jak inne bardziej radykalne zabiegi chirurgiczne.

Jeśli ktoś chce się zdecydować na makijaż permanentny, to cały proces aplikacji będzie wymagał trzech wizyt u linergistki. Jeśli znajdziecie gabinety, które oferują wykonanie tego od ręki, to lepiej zastanowić się dwa razy. Dobrze się z tym nie śpieszyć nadmiernie. Nasza skóra może nam być potem wdzięczna. Pierwsza część polegać będzie na zbadaniu, czy na pewno nie ma przeciwko temu żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Specjalistka dopasuje także rodzaj makijażu permanentnego do naszych potrzeb indywidualnych. Druga wizyta to właściwy zabieg, w ramach którego barwnik zostanie wprowadzony pod skórę. Wiele źródeł i klientek podkreśla, że cały proces aplikacji nie jest bardzo niekomfortowy. Co ważne, całość odbywa się pod znieczuleniem punktowym, dzięki czemu bólu za dużo nie poczujemy. Ostatni etap to ponowna wizyta kontrolna parę tygodni później. Ma ona na celu skorygowanie ewentualnych elementów wymagających poprawki. Dodatkowo, linergistka przyjrzy się naszej skórze by sprawdzić, czy pod kątem dermatologicznym wszystko jest w porządku.

Makijaż pernamentny – przeciwwskazania

Z pewnością kobiety w ciąży, a także matki karmiące piersią powinny nakładanie makijażu permanentnego odłożyć. Wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe, bakteryjne, katary, przeziębienia czy opryszczki także zmuszą nas do powrotu do tematu w innym momencie. Dodatkowo, makijaż permanentny będzie problemem dla kobiet z łuszczycą, epilepsją czy z zaburzeniami krzepliwości krwi. Oczywiście, skontrolujmy też, czy nie mamy alergii na części składowe barwnika, w tym zwłaszcza na lidokainę. Niestety, osoby przechodzące chemio- i radioterapię także nie będą mogły skorzystać z tego zabiegu.

Makijaż permanentny brwi – ombre

Ostatni spośród różnych trendów z pewnością warto wyróżnić makijaż ombre. To bardzo popularne pośród klientek rozwiązanie polega na stworzeniu bardziej bogatego w odcienie makijażu. Brew jest więc jaśniejsza u nasady, a ciemniejsza przy końcówce. To bardziej subtelne rozwiązanie, które delikatniej podkreśla brew – jest więc bardziej przystępną opcją dla osób, które wahają się nad decyzją.

Makijaż permanentny brwi – metoda piórkowa

Popularną techniką jest także tak zwany microblading, znany również jako metoda piórkowa. Do jego wykonania używane jest tytułowe, cienkie piórko. Wykonuje ono podłużne nacięcia, i wprowadza pod skórę pigment. Sprawia to, że makijaż bardzo wiernie imituje faktyczne brwi. Co warto podkreślić i powiedzieć głośno: zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą z tego zabiegu korzystać.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać