Damskie spojrzenie na świat

Czy warto zamawiać pudełka kosmetyczne?

Jakiś czas temu będąc w Anglii u przyjaciółki dowiedziałam się o istnieniu beauty boxów. Tam to jest na porządku dziennym. Wiele kobiet z tego korzysta. Zaciekawiłam się bardzo i zaczęłam szukać podobnych rozwiązań na rynku polskim. Jak się okazało u nas również można skorzystać z szeregu pakietów kosmetycznych pudełek. Jeżeli masz obsesję na punkcie makijażu i testowania nowych produktów to na pewno Cię to zainteresuje. Czym są beauty boxy, jak je dostać i ile kosztują?

Czym są pudełka kosmetyczne?

Pudełka kosmetyczne są popularne od kilku lat. W Polsce dopiero raczkują, ale rynek ciągle się powiększa. Ich fenomen polega na tym, że wykupujesz sobie pakiet, który trwa od miesiąca do roku. Co miesiąc kurier przywozi Ci do domu paczuszkę, w której znajduje się kilka lub kilkanaście kosmetyków lub próbek różnych marek. Celem takich boxów jest promowanie nowych i naturalnych marek, regularnego dbania o ciało i duszę oraz testowanie nowości rynkowych. Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie, ponieważ produkty w pudełkach nigdy się nie powtarzają i można przetestować co jest dla nas odpowiednie i co nam pasuje. Jest to fajna reklama różnych nowych firm kosmetycznych, bo jeśli jakiś produkt mi podpasuje to od razu idę po niego do sklepu. Główną zaletą takiego pudełka subskrypcyjnego jest aspekt niespodzianki. Jest kilka firm, w których samemu można dobrać wnętrze paczki, aczkolwiek reszta nie ujawnia co jest w środku. Co miesiąc zaskakują nas nowe, estetycznie zapakowane produkty kosmetyczne. Są tam kosmetyki każdego rodzaju dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci (przy zamówieniu można sobie wybrać). Możemy znaleźć w środku perfumy, kremy, produkty do mycia, maseczki, peelingi, kosmetyki do makijażu, pędzle i wiele więcej. Przed zamówieniem wypełniamy szczegółową ankietę dotyczącą naszych potrzeb oraz rodzaju skóry i upodobań kosmetycznych. Następnie zamawiamy i nie musimy się niczym więcej martwić.

Pudełka z kosmetykami w Polsce

W Polsce rozwija się coraz więcej firm z pudełkami kosmetycznymi. Aktualnie jest ich około 20. Z tego co mi wiadomo okazyjnie swoje boxy kosmetyczne wypuszczają drogerie takie jak Sephora, czy Douglas. Niektóre gwiazdy fitness (takie jak Ewa Chodakowska, czy Anna Lewandowska) komponują swoje koncepty pudełkowe i raz na jakiś czas wprowadzają je na rynek.

Boxy kosmetyczne – cena

Ceny pudełek kosmetycznych mogą się od siebie trochę różnić. Jest to zależne od kilku czynników. Pierwszym z nich jest firma, w której decydujemy się na boxy. W poszczególnych sklepach pudełkowych możemy natknąć się na zestawy premium, które zawierają kosmetyki pochodzące ze znanych światowych marek, przez to subskrypcja jest dużo droższa od takiej z podstawowymi kosmetykami. Ceną różnią się również pudełka z naturalnymi i ekologicznymi kosmetykami, ponieważ są dużo lepszej jakości, niż te z drogerii. Na szczęście firmy proponują liczne rabaty. W zależności od pakietu, na który się zdecydujemy, czyli 3, 6 lub 12 miesięcy cena zaczyna się od 49 złotych, a kończy na około 90 złotych miesięcznie. Jest to bardzo opłacalne, bo co miesiąc dostajemy różne produkty, które kupowane osobno byłyby dużo droższe. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup pojedynczego pudełka z kosmetykami – możemy liczyć się z jednorazową kwotą równą nawet 500 złotych. Dlatego sami zdecydujmy co się bardziej kalkuluje.

Wpisy, które mogą Ci się spodobać