TOP 5 wzruszających scen filmowych.

TOP 5 wzruszających scen filmowych.
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula
Uwielbiam wzruszające filmy. Oczywiście zawsze płaczę na nich, jak bóbr, ale lubię, kiedy film działa na emocje widza. Prawda jest taka, że akurat mnie potrafi wzruszyć nawet odpowiednio dobrana muzyka (o tym będzie następnym razem), ale dzisiaj trochę się postarałam i wygrzebałam do rankingu pięć rzeczywiście dość wzruszających scen filmowych. 

5. Ile waży koń trojański?

Cały film jest świetny, naprawdę go uwielbiam i jest raczej do śmiania się, ale zawsze wzrusza mnie końcówka, kiedy Zosia wraca do „swoich” czasów i spotyka w nich… no cóż, bez spojlerów — spotyka niespodziewanego gościa, którego nie powinno tam być, a pojawił się na skutek zmian, jakie zaszły w podczas podróży Zosi w czasie. To takie wesołe, pozytywne wzruszenie, ale musiało znaleźć się na liście! 
PS. Więckiewicz jak zwykle niezastąpiony i zupełnie genialny, dlatego kto nie widział, niech nadrobi!

4. Titanic

Titanic wylądował na odległym czwartym miejscu właściwie tylko dlatego, że jest… no cóż, wręcz oczywisty. Szkoda, żeby taki pewniak zajął wyższe miejsce. 
Niewątpliwie Titanic jest jednym z najbardziej wzruszających filmów, jednak moje serce zdobyła scena, w której statek zaczyna zalewać woda. Moment, kiedy dwójka staruszków kładzie się na łóżku, czekając na śmierć i „Być bliżej ciebie chcę” w tle są dla mnie lepsze, niż jakakolwiek inna scena w tym filmie. 

3. Nad życie

W tym filmie dwie sceny: oczywiście końcówka, kiedy mąż Agaty jedzie po leki (tak? nie pamiętam już dokładnie) do Katowic i z powrotem, i tak dalej. Po drugie, co już nie jest takie oczywiste — scena, w której mąż goli Agacie głowę po prostu mną wstrząsnęła, wycisnęła ze mnie łzy i zapadła mi w pamięć. 
Kiedyś już pisałam na ten temat na pewnym forum — można uznać moje podejście za próżne, ale dla większości kobiet taka sytuacja byłaby naprawdę niesamowicie ciężka. Nie dość, że Agata jest chora, naprawdę poważnie chora, to jeszcze musi pożegnać się z symbolem kobiecości, jakim są długie włosy. To dla mnie niewyobrażalnie smutne, naprawdę. 

2. Zostań, jeśli kochasz

Film opowiada o życiu Mii, która uległa wypadkowi i walczy ze śmiercią — jej dusza wędruje po szpitalu, w którym leży jej ciało. Dziewczyna wspomina rzeczy, które przydarzyły jej się przed wypadkiem, żeby w końcu podjąć decyzję, czy chce zostać, czy odejść. 
Najbardziej wzruszająca scena dla mnie to ta, w której przyjaciele dziewczyny przychodzą się z pożegnać z nią, a właściwie, z jej podłączonym do maszyn ciałem, ale na uwagę zasługuje również moment, w którym Mia wspomina ognisko. Fajna, dobrze dobrana piosenka w świetnej aranżacji i komentarze bohaterki, która zdaje sobie sprawę, że jeśli postanowi wrócić do świata żywych, nic nie będzie takie jak dawniej i nigdy więcej nie zazna takiego szczęścia, jak dawniej. 

1. P.S. Kocham cię

Jeśli naprawdę kochasz swoją kobietę, to zadbasz o to, żeby czuła Twoją obecność nawet po Twojej śmierci. Pomimo choroby zrobisz wszystko, by umilić jej jakoś okres żałoby i przyzwyczaić do myśli, że już Cię z nią nie ma. Tak zrobił Gerry. Nie można mu odmówić pomysłowości i trzeba przyznać, że takie poświęcenie i zaplanowanie wszystkiego musi być wyrazem naprawdę głębokiej, szczerej miłości. Nie ważne, co wydarzy się w filmie — zawsze będzie szkoda faceta, który tak się postarał, a każda jego wiadomość zza grobu wzruszy. 

A Ty lubisz wzruszać się na filmach? 
Jakie są Twoje ulubione, najlepsze wzruszające sceny filmowe? 

Jeśli Ty też prowadzisz bloga, zajrzyj do mojej facebookowej grupy dla rozwijających się blogerów 🙂 Możesz również polubić mnie na Facebooku, żeby być na bieżąco z nowymi postami i innymi informacjami 🙂 Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o