Abonament Netflix — czy warto? Cena, pakiety, opinie

Abonament Netflix — czy warto? Cena, pakiety, opinie
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez platform VOD, czyli „video na życzenie”. Aktualnie korzystam z HBO GO oraz Netflixa i właśnie na tym drugim się dzisiaj skupimy. Czy warto wykupić abonament Netflix? Jakie filmy i seriale można tam obejrzeć, jakie są pakiety i ich ceny? Zobacz przewodnik dla początkujących.

Platform VOD jest aktualnie naprawdę wiele, jednak liderem na rynku od dłuższego czasu pozostaje Netflix. Chyba słyszał o nim oraz bardzo dobrych oryginalnych serialach, które oferuje. Czy warto jednak wykupić abonament Netflix?

Abonament Netflix — pakiety i ceny

Wykupując abonament Netflix należy wybrać jeden z trzech pakietów: Basic, Standard lub Premium. Każdy z nich różni się ilością urządzeń, na których można jednocześnie oglądać filmy lub seriale oraz rozdzielczością, w jakiej są one dostępne.

Pakiet Basic kosztuje 34 zł miesięcznie i pozwala oglądać filmy i seriale w rozdzielczości SD na jednym urządzeniu jednocześnie.

Pakiet Standard to koszt 43 zł za miesiąc. Można oglądać jednocześnie na dwóch ekranach, w rozdzielczości Full HD.

Za pakiet Premium trzeba zapłacić 52 zł za miesiąc, jednak w tej cenie mamy rozdzielczość Ultra HD i możliwość oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie.

Abonament Netflix — oferta i opinie

Czy jest za co płacić? Wykupując abonament Netflix mamy dostęp do filmów i seriali oryginalnych, czyli produkcji Netflixa, oraz do produkcji na licencji. Oferta zmienia się na bieżąco — co miesiąc dodawane są nowe filmy i seriale, ale także niektóre tytuły są usuwane z platformy.

O ile opinie o filmach oryginalnych Netflixa są podzielone, tak seriale cieszą się dużą popularnością (przynajmniej na początku, bo trzeba przyznać, że część z nich z każdym kolejnym sezonem jest coraz gorsza).

Do najpopularniejszych seriali oryginalnych Netflixa należą tytuły takie, jak House of Cards, Narcos, Stranger Things, Dark, The Crown, Orange Is the New Black, Black Mirror czy Thirteen Reasons Why.

Poza oryginalnymi produkcjami Netflix daje dostęp także do innych, wykupionych przez siebie produkcji. Jeśli chodzi o seriale, to między innymi Sherlock, Breaking Bad, Friends, How I Met Your Mother oraz How To Get Away With Murder. Wybór filmów jest dość szeroki i regularnie się zmienia. Warto dodać, że oferta w różnych krajach różni się od siebie.

Sporo osób decyduje się na abonament Netflix, jednak platforma ma także przeciwników. Twierdzą oni, że oryginalne produkcje Netflixa są słabe, a wybór filmów i seriali na licencji — niewielki. Stosunek jakości i ilości interesujących produkcji do ceny jest ich zdaniem zbyt niski.

Rzeczywiście ceny za abonament Netflix mogą wydawać się wysokie w porównaniu np. z HBO GO (19,90 zł za miesiąc), jednak nie da się ukryć, że wybór filmów i seriali jest na nim zdecydowanie szerszy. Plusem jest także możliwość wyboru pakietu — komu nie zależy na większej ilości urządzeń czy wysokiej rozdzielczości, może zdecydować się na najtańszy pakiet.

Abonament Netflix — czy warto?

Odpowiedź jest, jak zwykle, oczywista: to zależy.

My zrezygnowaliśmy z telewizji na rzecz VOD. Korzystamy i z Netflixa i z HBO GO, i to nam w zupełności wystarcza i zaspokaja nasze filmowo-serialowe potrzeby. Z HBO GO korzystamy sami, natomiast na Netflixie korzystamy wspólnie ze znajomymi z konta Premium, dzięki czemu płacimy tylko połowę ceny, czyli 26 zł za miesiąc.

Od jakiegoś czasu prawie przestaliśmy też chodzić do kina. Co prawda Netflix nie udostępnia najnowszych filmów, ale mimo to wolę zapłacić 26 zł miesięcznie i móc obejrzeć tyle różnych produkcji, na ile tylko mam ochotę, niż płacić 26 zł za jeden bilet do kina.

Wnioski? Chyba po ostatnim akapicie każdy wyciągnie sam.4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KarolinaBookendorfinaPaulaAnna Rosińska Recent comment authors
  Powiadomienia  
najnowsze najstarsze najlepiej oceniane
Powiadom o
Karolina
Gość

Mam pakiet standard i bardzo mi się opłaca 😀 Polecam! Korzystam już ponad rok 🙂

Bookendorfina
Gość

Zdecydowanie kino jest za drogie, a taki Netflix wydaje się dobrą alternatywą, choć ja i tak mam szaleńczo mało czasu na oglądanie filmów.

Anna Rosińska
Gość
Anna Rosińska

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad wykupieniem pakietu na Netflixie i chyba wreszcie się skuszę, bo w tej naziemnej telewizji to już w ogóle nic nie ma…