Wakacyjne wyjazdy dla fanów „Gry o tron”.

Wakacyjne wyjazdy dla fanów „Gry o tron”.
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula
Dla największych fanów filmów i seriali nie lada gratką jest możliwość odwiedzenia miejsc, w których były one kręcone. Mnie udało się — nieświadomie, zanim zaczęłam oglądać „Grę o tron” — zwiedzić kilka miejsc, które możemy oglądać na ekranie. Co to za miejsca i gdzie fani serialu powinni się udać, żeby zobaczyć na własne oczy westerowskie miejscówki?
Miejsca z Gry o tron

Chorwacja — Dubrownik

Bardzo dużo scen do „Gry o tron” było kręconych w Dubrowniku. Miasto to „zagrało” w serialu przede wszystkim Czerwoną Twierdzę i Królewską Przystań, ale możemy oglądać je również w scenach z wejściem do Domu Nieumarłych, schodami do Wielkiego Septu Baelora i miejscem spotkań Wróbli. Tam nagrywana była również scena wstydu Cersei. 
Przygotowałam dla Was kilka zdjęć, które zrobiłam, będąc w Dubrowniku. Gdybym już wtedy oglądała „Grę o tron”, próbowałabym pewnie dokładnie sfotografować występujące w serialu miejsca, niestety, mam tylko kilka ukazujących serialową Królewską Przystań. 
gra o tron królewska przystań chorwacja dubrownik
gra o tron królewska przystań chorwacja dubrownik
Więcej o Chorwacji możecie przeczytać w bardzo starym tekście o wakacjach za granicą.

Grecja — Meteory

O Meteorach — wiszących klasztorach — wspominałam już kiedyś w tekście o wakacjach w Grecji. Zupełnie niedawno przeczytałam w internecie, że właśnie w tym magicznym miejscu kręcone były niektóre sceny z „Gry o tron”. Meteory wystąpiły w serialu w roli Orlego Gniazda, w którym mieszkała z synem siostra Lady Stark. 
orle gniazdo gra o tron grecja meteory
orle gniazdo gra o tron grecja meteory
Więcej o miejscach, w których kręcono „Grę o tron” możecie poczytać tutaj i tutaj. Jest ich, oczywiście, cała masa, ale chciałam pokazać Wam te, w których byłam. 
Nawet, jeśli nie oglądacie „Gry o tron” — polecam przy okazji, w czasie wakacyjnych wyjazdów odwiedzić wspomniane przeze mnie miejsca, ponieważ są naprawdę piękne, wręcz zapierające dech w piersiach! 
A czy Wam udało się kiedyś odwiedzić miejsce z filmu lub serialu? 
Byliście w Dubrowniku lub na Meteorach? 
Możecie polecić inne piękne miejsca warte odwiedzenia podczas wakacyjnych wyjazdów? 

Jeśli Ty też prowadzisz bloga, zajrzyj do mojej facebookowej grupy dla rozwijających się blogerów 🙂 Możesz również polubić mnie na Facebooku, żeby być na bieżąco z nowymi postami i innymi informacjami 🙂