Spersonalizowany prezent na podziękowania dla rodziców

Spersonalizowany prezent na podziękowania dla rodziców
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Przy okazji organizacji wesela bardzo długo zastanawialiśmy się z Radolskim, co wymyślić na podziękowania dla rodziców. Zastanawialiśmy się nad personalizowanymi butelkami na nalewki w komplecie z kieliszkami, fotoksiążkami, koszami różności oraz zasponsorowaniem rodzicom weekendowego wyjazdu, ale wszystko wydawało się albo zbyt oklepane, albo nie do końca odpowiednie dla naszych rodziców. Czas uciekał, a my nadal nie mieliśmy nie tylko prezentów, ale nawet zarysu pomysłu.

W końcu uznaliśmy, że najlepszym, najfajniejszym, najbardziej spersonalizowanym, miłym i szczerym rozwiązaniem będzie przygotowanie dla rodziców pudełek, w których znajdą się rzeczy symbolizujące to, za co chcemy podziękować.

W co zapakować wdzięczność?

Na początku chcieliśmy wręczyć rodzicom podziękowania w drewnianych szkatułkach, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na proste czarne pudełka z przykrywką, które kupiliśmy w IKEA. Wyglądają dość elegancko, jednocześnie są bardzo proste, dzięki czemu mogliśmy ozdobić je tak, jak chcieliśmy. Poza tym czarne pudełka są bardzo uniwersalne i kiedy rodzice wyjmą już z nich prezenty od nas, będą mogli wykorzystać je do przechowywania drobiazgów.

Za co podziękować rodzicom w dniu ślubu?

Uznaliśmy, że chcemy dać rodzicom symboliczne drobiazgi, które będą przywoływały na myśl wspólne wspomnienia. Co dokładnie znalazło się w pudełkach z podziękowaniami dla rodziców i za co im dziękowaliśmy?

  • buteleczka z piaskiem — za wakacje;
  • kolczyki — za przekłucie uszu;
  • breloczek do kluczyków samochodowych — za pierwszy samochód;
  • mały zestaw z miniaturami kosmetyków — za pokazanie, jak o siebie dbać;
  • bilet do kina — za wspólne wyjścia;
  • film na DVD — za wspólne seanse;
  • czepek do pływania — za wyjścia na basen;
  • dolar — za pieniądze i naukę ich szanowania;
  • mała butelka wódki z naklejką „wódka weselna” — za zorganizowanie wesela.

Na klapie pudełka umieściliśmy listę rzeczy, za które dziękujemy rodzicom, a ich zadaniem było zgadnąć, jaki drobiazg symbolizuje każdy powód 😉

Zdecydowaliśmy, że podziękowanie dla rodziców w takiej formie nie tylko pokaże im, jak wiele różnych powodów do wdzięczności mamy jako ich dzieci, ale przede wszystkim wzruszy ich i pokaże, że chcemy pielęgnować wspólne wspomnienia i zdobywać nowe.

Nie chcieliśmy na pewno robić wielkich podziękowań na pokaz, bo w tym dniu nie chodzi o podejście „zastaw się a postaw się”, ani o wymyślenie takiego prezentu, na widok którego gościom opadną szczęki, ale o prawdziwą wdzięczność.

A Wy jak dziękujecie swoim rodzicom za wychowanie i troskę, nie tylko przy wielkich okazjach, ale także na co dzień?Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o