Jaki prezent na święta dla starszej osoby?

Jaki prezent na święta dla starszej osoby?
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Internet pełen jest poradników prezentowych: dla dziewczyny, chłopaka, żony, męża, brata, siostry, mami i taty. Zauważyłam, że brakuje propozycji prezentów dla osób starszych, a przecież często to właśnie podarunki dla babć i dziadków spędzają nam sen z powiek i sprawiają największy kłopot. Zatem jaki prezent na święta dla starszej osoby kupić?

Książka

jaki prezent na święta dla starszej osoby

Nasi dziadkowie większość swojego życia przeżyli bez telefonów, komputerów, a nawet telewizorów — wolny czas spędzali na zupełnie innych rozrywkach. Dlatego, moim zdaniem, idealnym prezentem dla starszej osoby będzie książka z ulubionego gatunku. Jeśli nie wiecie, wśród jakich tytułów szukać, podpowiem, że dziadkowie najprawdopodobniej będą najbardziej zadowoleni z powieści obyczajowych i sag rodzinnych. Myślę, że chętnie z pomocą książki wrócą do „swoich” czasów.

Moją propozycją idealnej książki dla starszej osoby jest „Saga, czyli filiżanka, której nie ma” Cezarego Harasimowicza. Dziadkowie ucieszą się z powieści, która pozwoli im wrócić do czasów młodości (a nawet do czasów, które znają jedynie z opowieści swoich rodziców i dziadków!). Rodzinna historia może wciągnąć czytelników w każdym wieku, a piękne stare fotografie dodają jej uroku i wyjątkowego klimatu.

Jeśli jesteście ciekawi rodzinnej historii Cezarego Harasimowicza, chcecie poznać jego rodzinę oraz czasy, w których żyli przodkowie scenarzysty oraz zobaczyć, jak wyglądało przed laty życie w Polsce, to książka również dla Was — w końcu ciepłe rodzinne sagi przepełnione historią są strzałem w dziesiątkę nie tylko dla starszych czytelników!

Własnoręcznie robione ozdoby

Nasi dziadkowie dorastali w czasach, kiedy półki w sklepach były puste, a więc wiele rzeczy, zamiast kupować, robiło się samemu. W związku z tym na pewno ucieszą się, kiedy — zamiast kupionego bibelotu — dostaną od bliskich piękną, samodzielnie wykonaną ozdobę świąteczną.

Może to być świeczka, stroik, wieniec adwentowy lub cokolwiek innego, co tylko przyjdzie Wam do głowy, ważne jedynie, żeby w wykonanie włożyć całe serce.

Samodzielnie upieczone ciasto

Większość babć to świetne kucharki, które potrafią wyczarować w kuchni prawdziwe cuda. Z kolei dziadkowie często są prawdziwymi smakoszami dań i deserów przygotowanych przez swoje żony. A gdyby tak raz samemu upiec ulubione ciasto dziadka, według najlepszego przepisu babci? Dziadków na pewno będzie rozpierać duma i zrobi im się bardzo przyjemnie, że znamy ich popisowe smaki i próbujemy samodzielnie przygotowywać dla nich ciasta lub desery.

Kupon Lotto lub zdrapka

Wiele starszych osób regularnie puszcza „Totka” lub kupuje zdrapki, w których nawet czasem zdarza im się coś wygrać. Ci dziadkowie i babcie na pewno ucieszą się, jeśli  wręczymy im kupon lub zdrapkę. To drobny, symboliczny prezent, ale zawsze istnieje możliwość wygrania większej kwoty 😉

Przed świętami można kupić zdrapki z kalendarzem adwentowym, itp. — można zrobić z nich świąteczny bukiet dla dziadka lub babci, albo wręczyć im jeden kupon jako dodatek do innego prezentu.

Jak myślicie, jakie jeszcze prezenty warto wręczyć dziadkom na święta i nie tylko? Z czego starsze osoby w Waszym otoczeniu cieszą się najbardziej, a czego swoim bliskim nigdy byście nie dali?