Ozdoby świąteczne DIY

Ozdoby świąteczne DIY
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Święta to magiczny czas. Każdy z nas wyczekuje ich z niecierpliwością, czekamy na narodziny Jezusa, na wspólnie spędzony czas, na prezenty. Jednakże wiążą się one z licznymi przygotowaniami. Obmyślamy świąteczne potrawy, szukamy choinki, a także prezentów dla bliskich. Nie zapomnijmy również o innych dekoracjach świątecznych. Mogą to być na przykład stroiki czy bombki cekinowe lub decoupage.

Dzisiaj goszczę na blogu Basię, z zawodu nauczycielkę, z pasji — autorkę najpiękniejszych świątecznych ozdób DIY oraz fanpage’a Kolorowy zawrót głowy. Wykonywanie ozdób to dla niej sposób na relaks, a obdarowywanie bliskich swoimi pracami daje jej ogromną radość. Może warto wziąć przykład z Basi i zrobić świąteczne ozdoby samodzielnie?

Najczęściej spotykaną dekoracją są wianki bożonarodzeniowe. Wykonuje się je z przeróżnych materiałów. Ja w tym roku postawiałam na wianki z wykorzystanie bombeczek. Przeważają w moich kompozycjach zdecydowanie 🙂 samo wykonanie takiego stroiku nie jest trudne, lecz wymaga dokładności oraz czasu. Jednak powstają zdecydowane szybciej niż bombki cekinowe. Te drugie to mozolna praca, lecz efekt końcowy robi wrażenie 🙂

Jak wykonać bombeczkowy wianek?

Lista potrzebnych rzeczy:

 • oponka styropianowa (wielkość dobierana indywidualnie, zależy jakiej wielkości chcesz wianek)
 • bombki- średnie i małe, przynajmniej dwa kolory
 • klej na gorąco
 • wkłady do kleju
 • szyszki
 • orzechy

opcjonalnie:

 • malutkie bombeczki
 • żołędzie

Najpierw zgromadź potrzebne materiały. Osobiście szyszki zbieram w lesie, a następnie farbuje je na taki kolor jaki chce. Jeżeli jednak nie masz możliwości nazbierania szyszek, znajdziesz je w hurtowni z artykułami dekoracyjnymi, czy też w sklepach internetowych. Oponki, bombki, klej kupisz w tych samych sklepach co szyszki. Pamiętaj jednak, że zamawiając w internecie, musisz doliczyć czas na przesyłkę 🙂

Gdy już masz potrzebne materiały, zabierz się do pracy. Wianki zazwyczaj wykonuje z dwóch, ewentualnie trzech kolorów bombek. Znajdź sobie wygodne miejsce i do dzieła.

Przygotuj potrzebne rzeczy np. na stole. Pamiętaj również, że w pobliżu musi być kontakt, abyś mogła podłączyć klej. Rozmieść według uznania szyszki i orzechy, następnie wokół nich przyklej bombki: najpierw te średniej wielkości,a później małe. Przyklejaj je jak najbliżej siebie, aby nie zostały białe prześwity oponki. Jednak na pewno się zdarzy się, że powstaną białe „dziury”. W tych miejscach umieść jakieś mniejsze elementy np. malutką bombeczkę czy żołędzie. I gotowe!

Ozdoby Świąteczne DIY

PS. Do wykonania wianków potrzebna jest wyobraźnia. Podałam informacje, jak go wykonać, lecz resztę musisz zrobić sam. Każdy wianek jest inny, bo wszyscy się od siebie różnimy. Jednak to co, pozostaje niezmienne, to, to, że każdy z naszych wyrobów jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Jak wykonać bombkę z cekinów?

Lista potrzebnych rzeczy:

 • bombka styropianowa dowolnej wielkości
 • cekiny dowolnego koloru
 • szpilki
 • zawieszka do bombek

Zrób potrzebne zakupy. Bombki, cekiny, szpilki kupisz w hurtowaniach art. dekoracyjnych, sklepach internetowych lub też w sklepie po 5- złotych. Następnie załóż zawieszkę na środku bombki.

Nałóż cekiny na szpilkę. Szpilkę wbij do bombki. I tak w kółko do zapełnienia całej bombki. Praca jest mozolna, jednak efekt końcowy wynagradza wszystko.

Ozdoby Świąteczne DIY

 

Która instrukcja jest Waszą ulubioną? Do świąt jeszcze trochę czasu — zdecydujecie się na wykonanie jakiejś ozdoby świątecznej DIY?Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o