Organizacja idealnego poranka — zmotywuj się i zrób to!

Organizacja idealnego poranka — zmotywuj się i zrób to!
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula
Kiedy dni robią się tak zimne, że kierowcy muszą zwlekać się z półka co najmniej pół godziny wcześniej, żeby oskrobać swoje auta, mimo, że aura nie sprzyja wystawianiu spod kołdry choćby jednego paluszka, trzeba zdecydowanie zaopatrzyć się w wielkie zapasy samozaparcia i motywacji. Inaczej ciężko będzie w ogóle otworzyć oczy. 
Co zrobić, a czego na pewno nie robić zaraz po wstaniu z łóżka, żeby nie było to przykrym obowiązkiem, a miłą codziennością? Dowiecie się tego z dzisiejszego posta. 

Co masz zrobić jutro, zrób dziś

To przysłowie (niestety) ma sens, co więcej, jest najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o organizację idealnego poranka przed wyjściem do pracy lub szkoły. Wiem, że dzisiaj na nic nie ma czasu, a jutro jest wspaniałą krainą, w której (teoretycznie) dzieją się wszystkie rzeczy, na które nie mamy ochoty w tej chwili, ale ten jeden raz potraktujcie te słowa poważnie. 

Ile czasu rano zajmuje Wam zrobienie śniadania, drugiego śniadania (dla siebie do pracy, dla dzieci do szkoły, i tak dalej…), wybranie ubrania, często też odprasowanie na szybko jakiejś koszulki albo koszuli, znalezienie niezbędnych rzeczy i spakowanie ich do torby tak, żeby dała się zapiąć? Podpowiem Wam: co najmniej kilkanaście minut. 
A co, jeśli zrobicie to wszystko i rano będziecie mogli pospać te kilkanaście minut dłużej, albo spokojnie, bez pośpiechu przeznaczyć je na przygotowanie się do wyjścia? 
Kanapki, które przeleżą noc w lodówce wcale nie smakują gorzej. Moja mama od zawsze przygotowywała jedzenie dla mnie do szkoły i dla siebie do pracy, oraz domowe śniadanie dzień wcześniej i zamierzam przejąć ten zwyczaj, kiedy będę na swoim. 
Wiem, że wieczorem serial jest bardziej zachęcający, niż stanie w kuchni, albo wybieranie ubrania, ale to naprawdę może oszczędzić sporo cennego czasu, który rano możemy poświęcić na coś innego. Zmotywuj się i zrób TERAZ to, co możesz, a na rano zostaw tylko niezbędne rzeczy!

Dodaj sobie energii

Jeśli nie zjem śniadania zaraz po wstaniu z łóżka, to czuję się trochę niemrawo, dlatego zazwyczaj pierwsze kroki rano kieruję do kuchni, gdzie już czeka na mnie kanapka, albo ulubione płatki i mleko do podgrzania. Po zjedzeniu czegoś od razu robi mi się cieplej i nabieram ochoty na dalsze funkcjonowanie. 

Bądź piękna!

Jeśli spieszycie się rano do pracy, albo na zajęcia, to nie macie czasu na nie wiadomo, jakie zabiegi upiększające, ale… skoro już zaoszczędziliście trochę czasu, szykując śniadanie i ubrania wieczorem, to teraz macie dodatkowe kilka minut na zadbanie o siebie. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że czym lepiej wyglądasz, tym lepiej się czujesz. 
Panie mają bonusowy czas na zrobienie starannego makijażu — może pomęczysz się trochę z kreskami, jeśli nie robisz ich na co dzień, albo delikatnie wykonturujesz twarz? — a panowie mogą na spokojnie się ogolić. 

Bądź na bieżąco

Make up zrobiony, a nadal masz trochę czasu? A może odpuszczacie dziś malowanie i golenie, a do wyjścia zostało jeszcze kilkanaście minut? W takim razie włączcie telewizor, radio, albo komputer i sprawdźcie, co słychać w wielkim świecie! Powinniście spokojnie zdążyć zapoznać się z wiadomościami na jakimś portalu, albo np. sprawdzić pocztę, Facebooka, czy bloga. 

Bezstresowe wyjście

Idziesz na autobus, albo musisz skrobać szybę w aucie? Jeśli zastosowałeś się do mojej pierwszej wskazówki, to masz w zapasie trochę czasu na spokojne dojście na przystanek, albo doprowadzenie swojego auta do stanu używalności. Fanie? 🙂 
A jak wygląda Wasza poranna organizacja? 
Motywujecie się do zrobienia kilku rzeczy więcej wieczorem, żeby rano mieć spokój?
Post powstał w ramach wyzwania u CzekoAdy.