Nawyki, które warto mieć

Nawyki, które warto mieć
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

W tekście o ulubieńcach roku 2017 wspominałam o moich nowych nawykach pielęgnacyjnych. Pochwalę się, że w ubiegłym roku nabrałam o wiele więcej dobrych nawyków i dzisiaj chciałabym podpowiedzieć Wam, które na 100% warto sobie wyrobić. Oto nawyki, które warto mieć.

Miód zamiast cukru

Nawyki, które warto mieć

Miód ma trzy główne zalety: jest zdrowszy od cukru, pomaga na przeziębienia i jest naprawdę pyszny! Nie tylko zastąpiłam miodem cukier w herbacie, ale też dodaję go do koktaili i sałatek owocowych. Szczególnie jesienią, zimą wczesną wiosną, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na katar i przeziębienie, miód może przyjść nam z pomocą.

Nie odkładanie drobnostek na później

Wiem, że jako studentka przekonywałam Was, że wiele rzeczy (głównie pisanie prac i naukę) warto odkładać na później, ale jako pani domu będę upierała się, że drobne porządki czy małe zakupy spożywcze zdecydowanie warto zrobić od razu.

W tym wypadku najlepiej nie dopuścić do tego, aby małe zadania się namnożyły i w końcu zajęły nam cały wolny dzień. Lepiej rozdzielać je i wykonywać codziennie po trochu — wtedy każdego dnia znajdziemy czas i na obowiązki, i na przyjemności.

Aktywność fizyczna

Nie mówię o chodzeniu na siłkę sześć razy w tygodniu, ani nawet o ćwiczeniu z Chodakowską w domowym zaciszu. Mam na myśli raczej ze zrezygnowania z samochodu w drodze do pracy czy sklepu, na rzecz spaceru. Codziennie poruszając się samochodami lub komunikacją miejską zapominamy, jak przyjemny może być spacer!

Może warto też zastanowić się nad dłuższymi spacerami z psem lub zabieraniem go w miejsce, w którym można będzie wspólnie pobiegać i pobawić się na świeżym powietrzu? A może, zamiast iść ze znajomymi na piwo, możnaby zaprosić ich na kręgle lub basen raz na jakiś czas? To małe rzeczy, ale zdecydowanie warto wprowadzić je do swojego życia.

Czas dla siebie

Nawyki, które warto mieć

Moim ulubionym nawykiem jest niezapominanie o sobie. Uwielbiam sprawiać sobie przyjemność lub kupować drobne prezenty. Popołudnie z serialem lub książką, domowe spa lub nowa pomadka to drobne przyjemności, które potrafią zmienić nasz dzień na lepszy i poprawić nasze nastawienie na kolejne kilka dni!

A Wy jakie dobre nawyki macie, a jakich chcielibyście nabrać?