Kreatywna księga gości na weselu

Kreatywna księga gości na weselu
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Organizując wesele poświęcaliśmy sporo czasu na zastanawianie się nad detalami. Jednym z nich była księga gości — chcieliśmy, żeby była naprawdę wyjątkowa i później służyła nam jako piękna pamiątka. Na szczęście mój (wtedy jeszcze) narzeczony wpadł na bardzo oryginalny i kreatywny pomysł.

Planując przyjęcie na wstępie skreśliliśmy księgę gości w klasycznej, papierowej formie. Uznaliśmy, że sporo gości pewnie nawet nie zorientuje się, że powinni się wpisać. Poza tym pewnie sporo osób nie wiedziałoby, co napisać, co jest kolejnym problemem.

Przez chwilę zastanawialiśmy się nad instaxem, którym goście robiliby sobie zdjęcia, te od razu by się wywoływały i mogliby wklejać je do księgi, jednak kupowanie na potrzeby księgi gości aparatu, z którego później byśmy nie korzystali było zupełnie bez sensu.

Nasza wyjątkowa księga gości

Kiedy byłam już zupełnie bezsilna, Radolsky znalazł (chyba na Aliexpress) coś genialnego: płótno z nadrukowanym drzewem, na którym goście mogą zostawić swoje odciski palca i podpisy. Ten pomysł bardzo mi się spodobał, dlatego zamówiliśmy dwa takie płótna i dwa zestawy kolorowych tuszy.

Przed weselem jako pierwsi odbiliśmy swoje palce na samej górze drzewa.

Księga Gości Na Wesele Księga Gości Na Wesele

Z tego co widziałam, goście byli zaskoczeni księgą gości w takiej formie i tym chętniej zostawiali po sobie ślad. Myślę, że na rękę było im to, że nie muszą produkować się z długim wpisem w tradycyjnej księdze. Dodatkowo stali się częścią czegoś większego, co będzie dla nas naprawdę przepiękną pamiątką.

Księga Gości Na Wesele

Mieliśmy również papierową księgę gości i z tego co kojarzę wpisali się do niej prawie wszyscy. Niektórzy pisali nam naprawdę piękne i miłe rzeczy, inni tylko zostawiali swój podpis, ale nie da się ukryć, że oprawione w ramkę drzewko z odciskami palców naszych najbliższych jest ciekawsze i przykuwa uwagę osób, które nas odwiedzają.

Co myślicie o księdze gości w takiej formie? A może macie inne kreatywne pomysły, które możnaby podsunąć przyszłym młodym parom? 🙂Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o