Jak zorganizować wesele pod namiotem? 

Jak zorganizować wesele pod namiotem? 
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Wesela w amerykańskich filmach odbywają się zwykle w dwóch miejscach: ogromnych, luksusowych hotelach, albo na łonie przyrody, pod wielkim białym namiotem. Również polskie młode pary mogą łatwo spełnić swój amerykański sen — jednak jak zorganizować wesele pod namiotem? Postaram się przybliżyć Wam ten temat w dzisiejszym tekście.

Nie ukrywam, że szukając idealnej sali na wesele przez chwilę zastanowiłam się, czy nie zrezygnować z niej na rzecz imprezy w plenerze, a właściwie pod namiotem. Ostatecznie wybór padł na salę, ale wierzę, że jest wiele par, które wolałyby świętować na łonie przyrody, dlatego dzisiaj podpowiem, jak zorganizować wesele pod namiotem.

Namiot stacjonarny, czy wynajęty?

Zacznijmy od tego, że wiele miejsc — sal czy pałacyków — oferuje nie tylko organizację imprez na sali, ale także poza nią. Na pewno w swojej okolicy bez większego problemu znajdziecie przynajmniej kilka miejsc, które udostępniają parom młodym i ich gościom namioty imprezowe usytuowane przy salach.

Drugą opcją jest wynajęcie namiotu imprezowego, który będzie służył Wam podczas imprezy. Tutaj mamy trzy opcje, jeśli chodzi o miejscówkę: dogadanie się z hotelem lub salą, czy można ustawić namiot na ich terenie, wynajęcie działki od osoby prywatnej lub miasta, albo zorganizowanie wesela we własnym ogrodzie (lub u znajomych).

Namiot imprezowy przy hotelu

Wynajęcie lub postawienie namiotu bezpośrednio przy hotelu ma wiele zalet. Przede wszystkim nie ma potrzeby wynajmowania wolnostojących toalet, ponieważ goście mogą korzystać z hotelowych. Ponad to po imprezie każdy może spokojnie udać się do swojego pokoju — odpada problem noclegu lub transportu.

Warto pamiętać, że jak wesele, to i jedzenie — tony jedzenia, które obsługa może łatwo i szybko wynieść wprost do ogrodu, w którym znajduje się Wasz namiot. Nie trzeba martwić się o krzesła, stoły i zastawę — wszystko organizuje hotel, a ciepłe jedzenie na bieżąco donoszą kelnerzy. Odpada również problem prądu, a co za tym idzie, oświetlenia, nagłośnienia i dodatkowych atrakcji, które wymagają podłączenia do gniazdka.

Impreza w plenerze

Jak zorganizować imprezę pod namiotem, jeśli nie chcemy stawiać go przy hotelu? Wynajęcie działki od osoby prywatnej lub miasta może wiązać się z naprawdę dużymi kosztami. Dodatkowo trzeba pamiętać o wynajęciu stołów i krzeseł, zastawy stołowej i — przede wszystkim! — wolnostojących toalet. Zastawa przestaje być problemem tylko, jeśli wybrana przez Was firma cateringowa ma w ofercie ładne nakrycia.

Dodatkowym wyzwaniem w przypadku imprezy z dala od zabudowań może być ustawienie DJ’a lub zespołu i podłączenie ich sprzętu do prądu, dlatego zanim zdecydujecie się na zorganizowanie imprezy plenerowej na pustej działce, warto dokładnie wszystko przemyśleć i przekalkulować.

Nie ma to jak w domu

Niektórzy z nas mają szczęście mieszkać w domach z ogrodami, w których namiot weselny zmieści się bez problemu. Odchodzi wtedy problem wynajęcia odpowiedniego miejsca (i płacenia za nie), dostępu do toalet oraz prądu, nadal trzeba jednak znaleźć krzesła i stoły, a także catering (bo kto w dzisiejszych czasach sam gotuje na wesele?!).

Opcja ta, chociaż zdecydowanie najtańsza, niekoniecznie jest najbardziej wygodna i komfortowa, szczególnie dla stałych mieszkańców domu, przy którym ma odbyć się impreza. Stawiając namiot weselny we własnym ogrodzie (lub u kogoś z rodziny) należy pamiętać, że każdy z gości chciałby zakończyć noc w wygodnym łóżku i zastanowić się, czy możemy zaoferować chociaż części gości nocleg — jeśli nie, wynajęcie samochodu z kierowcą, busika lub pokoi w hotelu i tak będzie konieczne.

Jak zorganizować wesele pod namiotem?

Organizacja wesela pod namiotem wymaga sporego wysiłku, być może również nieco większych nakładów finansowych, niż impreza na sali, jednak efekt niewątpliwie jest tego wart. Pomyślcie tylko: wesele jak z amerykańskiego filmu, niezapomniane wspomnienia i zachwyt gości, którzy nigdy nie brali udziału w podobnym wydarzeniu na pewno wynagrodzą trud, jaki trzeba włożyć w zorganizowanie plenerowego przyjęcia weselnego!Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o