Jak urządzić gabinet — inspiracje i pomysły

Jak urządzić gabinet — inspiracje i pomysły
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula
Jak urządzić sobie gabinet, kiedy nie do końca jest na to miejsce? Wystarczy odrobinę zaczarować nawet niewielkie biurko i gotowe! Dzisiaj przygotowałam dla Was trochę pomysłów na stworzenie własnego centrum zarządzania światem (które szczególnie nam, blogerkom, się przydaje), a wszystko w myśl prostej zasady, którą właśnie wymyśliłam: PMP. 
jak urządzić gabinet pomysły i inspiracje

Porządek

Utrzymanie porządku w gabinecie, gdzie zazwyczaj roi się od różnych papierów, jest kwestią kluczową. Szczególnie, kiedy mamy na niego niewiele miejsca, albo kiedy za cały gabinet służy nam tylko pojedyncze biurko. Na szczęście przy dobrej organizacji utrzymanie względnego porządku nie jest wcale trudne. 
jak urządzić gabinet pomysły i inspiracje
Źródła zdjęć: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
Na przechowywanie dokumentów czy innych papierów, które powinny być uporządkowane i które dobrze mieć pod ręką jest naprawdę wiele sposobów, większość z nich do tego świetnie wygląda. Można schować ważne rzeczy w pudełkach lub segregatorach, albo zrobić inny stojący czy wiszący organizer. 
Długopisy, ołówki i wszystkie inne narzędzia także powinny mieć swoje miejsce. Można powiesić je na ścianie, albo przechowywać w słoikach lub ozdobnych wazonikach. 
Kalendarze, karteczki-przypominajki, zdjęcia i wszystko inne można przyczepiać do tablicy korkowej lub zwyczajnej, przypinać spinaczami do sznurka, albo oprawiać w kolorowe ramki.

Motywacja

Praca zawsze idzie szybciej i przyjemniej, kiedy jesteśmy pozytywnie nastawieni i zmotywowani. Jestem fanką wszystkich plakatów z cytatami i motywacyjnymi tekstami. Moim zdaniem to podstawowe wyposażenie gabinetu 😉 
jak urządzić gabinet pomysły i inspiracje
Źródła zdjęć: 1 | 2 | 3

Personalizacja

Idźmy o krok dalej o motywacji i skupmy się na moim ulubionym punkcie — personalizacji. Jak mogliście przeczytać w sypialnianych inspiracjach, szaleję na punkcie dodatków i gadżetów, które pokazują, że to miejsce jest moim miejscem i sprawiają, że dobrze się w nim czuję. 
Jeśli chodzi o gabinet, można zrobić naprawdę wiele rzeczy, żeby był Waszym, zupełnie Waszym miejscem (co na pewno da pozytywne efekty, bo nie od dziś wiadomo, że lepiej pracuje się w ładnym miejscu). Każda ozdoba, każdy dodatek, każdy element, który zawarłam w poprzednich punktach może pomóc w personalizacji Waszego gabinetu, lub kawałka przestrzeni w innym pomieszczeniu, który ma służyć za miejsce do pracy. 
jak urządzić gabinet pomysły i inspiracje
Źródła zdjęć: 1 | 2 | 3 | 4
Ulubione figurki, książki, moodboardy, kolorowe teczki i pudełka, ozdobne opakowania, nietypowe wazony, lampki, kalendarze. Czym jeszcze można ozdobić swój gabinet? 

A Wy macie swoje gabinety lub wyznaczone miejsca do pracy? 
Jak wyglądają? Jak je urządziliście, by dobrze się w nich czuć? 
Jakie sposoby i tricki wykorzystujecie, by utrzymać porządek? 

Jeśli Ty też prowadzisz bloga, zajrzyj do mojej facebookowej grupy dla rozwijających się blogerów 🙂 Możesz również polubić mnie na Facebooku, żeby być na bieżąco z nowymi postami i innymi informacjami 🙂