Jak samemu zrobić wizytówki?

Jak samemu zrobić wizytówki?
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula
Dzisiaj chciałabym powiedzieć kilka słów na temat, który jest regularnie poruszany w środowisku blogerów oraz właścicieli małych biznesów. Czy warto inwestować w wizytówki? Komu zlecić ich zaprojektowanie i wykonanie? A może zająć się tym samemu, no ale jak samemu zrobić wizytówki?! 
jak samemu zrobić wizytówki

Do zrobienia wizytówek zmotywowała mnie bloSilesia. Pomyślałam, że skoro już idę na tak dużą imprezę, to warto dać się zapamiętać nowo poznanym blogerom. Co prawda ostatecznie rozdałam tam tylko kilka wizytówek, ale niewielki zapas, jaki mi pozostał czasami się przydaje. 

Dla osób, które zastanawiają się nad stworzeniem wizytówek mam kilka rad. Ja zrobiłam wszystko zupełnie sama, poświęciłam na to w sumie kilka godzin pracy i kilka złotych (nie pamiętam, może ok. dyszki?). Efektem jest ok. 120 wizytówek mojego projektu, z których jestem bardzo zadowolona. 

Pomysł

Moje wizytówki idealnie pasują do wystroju bloga. Tu i tu głównymi elementami jest białe tło, różowy nagłówek i szaro-różowe napisy. Chciałam, aby wizytówki i blog tworzyły spójną całość i były ze sobą łatwo kojarzone. 
Dobre wizytówki są minimalistyczne, zawierają najważniejsze informacje kontaktowe i, oczywiście, Twoje logo. Powinno być ono proste, wręcz schematyczne, związane i kojarzone z Twoją działalnością (blogiem, firmą…). 

Projekt

Nagłówek — szarfę z napisem — zrobiłam w PicMonkey. Projekt wizytówek wykonałam w Snappa.io (o jednym i drugim wspominałam w tym poście), bo ten kreator grafiki odpowiadał mi najbardziej, ale równie dobrze można zrobić to w jakimkolwiek innym programie. 
wizytówka
Dużą zaletą Snappy jest to, że podczas przesuwania grafik i tekstów pokazują się linie, dzięki którym można zrobić to równo. Dzięki liniom udało mi się ustawić napisy jeden pod drugim w identycznych odległościach, oraz ustawić grafiki na jednej osi (czy to co piszę ma sens?). Jeśli chodzi o same grafiki, skorzystałam z elementów dostępnych w Snappie, zmieniając tylko ich kolor. 

Wykonanie

Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o rozmiar pojedynczej wizytówki w pikselach, dostosowywałam go metodą prób i błędów. Ostatecznie jedna wizytówka ma wymiary 900 x 500 pikseli. „Ułożyłam” je w Paincie (!) po trzy obok siebie, poziomo, i po cztery z góry na dół. W ten sposób zajęły całą kartkę A4 i były dobrej jakości. 
wizytówki
Wizytówki wydrukowałam w przypadkowym punkcie ksero w jakiejś katowickiej bramie na grubym papierze satynowym, dzięki czemu są sztywne i całkiem miłe w dotyku. 
Po wydrukowaniu pozostało mi tylko powycinać wizytówki. Najprościej byłoby zrobić to z pomocą długiej linijki i nożyka, jednak ja męczyłam się z nożyczkami. Warto pamiętać o dokładnym, prostym ułożeniu obok siebie pojedynczych wizytówek, tak, żeby po wydrukowaniu były całkiem równo — to bardzo ułatwia i poprawia ich ostateczny wygląd. 
Efekt końcowy pokazywałam już kilka razy na blogu, facebooku i instagramie. Za każdym razem dostawałam sporo pozytywnych komentarzy, dlatego postanowiłam podzielić się swoją niewielką wiedzą na temat projektowania i tworzenia wizytówek, aby każdy mógł spróbować. To naprawdę bardzo proste i nie aż tak czasochłonne — wystarczy odrobina chęci i duża dokładność w wykonywaniu wszystkim kolejnych działań. 
Jak podobają Ci się moje wizytówki? 
A czy Ty masz już swoje? 
Wolisz zlecić wykonanie wizytówek zajmującej się tym firmie, a może spróbujesz sam? 

Jeśli Ty też prowadzisz bloga, zajrzyj do mojej facebookowej grupy dla rozwijających się blogerów 🙂 Możesz również polubić mnie na Facebooku, żeby być na bieżąco z nowymi postami i innymi informacjami 🙂