DIY: Nietypowy prezent na każdą okazję.

DIY: Nietypowy prezent na każdą okazję.
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula
Koszulka, kubek, skarpetki, książka, kurzołap, albo własnoręcznie zrobiona ozdoba. Setki okazji, tysiące danych i otrzymanych prezentów — i wszystko już było. Jak zaskoczyć rodziców, dzieci, albo swoją drugą połówkę czymś nietypowym, ale prostym w wykonaniu? 
W rozwinięciu posta czeka na Was odpowiedź na to pytanie, zapraszam! 🙂 

Niedługo mikołajki, Boże Narodzenie, a później — założę się! — ktoś będzie miał urodziny, albo imieniny. Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, a w międzyczasie pewnie też jakieś rocznice. Różnych okazji jest całe mnóstwo, ale skąd brać pomysły i pieniądze na prezenty? 

W zeszłym roku z okazji mikołajek podarowałam mojemu chłopakowi coś bardzo oryginalnego i łatwego do zrobienia, a dzisiaj, zanim lawiną zwalą się na nas przeróżne święta, chciałabym pokazać Wam ten pomysł 🙂 
Znacie kody QR? Śmieszne kwadraty, które skanuje się telefonem ze specjalnie ściągniętą aplikacją, a one przekierowują nas do różnych stron internetowych. Często skanując kod można uzyskać dostęp do zdjęć i filmów zza kulis jakiegoś wydarzenia, a czasami po prostu w prosty i szybki sposób nie wymagający zapamiętywania adresu, prowadzą nas na jakąś stronę internetową. 
A co, gdyby stroną tą była laurka online, a osobą skanującą kod ktoś, komu chcecie podarować ten wyjątkowy prezent? Zaskoczenie i sporo śmiechu gwarantowane, a jeśli adresatem Waszej laurki będzie siedzący w „tych sprawach” chłopak, mąż, brat, albo syn, to zyskacie również jego uznanie. 
Ok, zaczynamy!

Tworzenie strony

Tak naprawdę tutaj panuje pełna dowolność. Możecie założyć specjalnego bloga, albo wrzucić na YouTube filmik z życzeniami i zrobić do niego przekierowanie za pomocą kodu QR. Ja zdecydowałam się skorzystać z generatora stron Google.

W „moich witrynach” widoczna jest strona, którą zrobiłam w ubiegłym roku. 
Po kliknięciu „utwórz” wybieramy szablon, wpisujemy w wyznaczonych miejscach nazwę witryny i jej adres. Dalej możemy wybrać motyw i w dodatkowych opcjach dodać opis. Na końcu klikamy „utwórz” na górze strony. 

Aby dodać coś do naszej strony, klikamy „edytuj” mniej więcej w prawym górnym rogu. 
Kto prowadzi bloga, albo po prostu miał kiedyś styczność z jakimkolwiek edytorem tekstów, ma ułatwione zadanie. Za pomocą menu „wstaw” (lewy górny róg) można dodawać zdjęcia, linki i różne bajery, które mogą okazać się ciekawym urozmaiceniem strony. Tekst dodajemy i formatujemy w taki sam sposób, jak w każdym innym edytorze. Kiedy wszystko będzie gotowe, po prostu zapisujemy (prawy górny róg) i przechodzimy do kolejnego punktu.

Twój kod QR

Kiedy laurka jest gotowa, otwieramy generator kodów QR i wypełniamy potrzebne pola. 

Możemy wybrać, w jakim formacie zapisać nasz kod i wydrukować go, albo po prostu przesłać do osoby, która ma być odbiorcą naszej laurki. 
Oto mój kod, który po zeskanowaniu przeniesie Was na przygotowaną przeze mnie stronę:

Koniecznie dajcie znać, jak Wam się podoba instrukcja i czy wykorzystacie ją do zrobienia prezentu bliskiej osobie! 🙂
*post powstał w ramach wyzwania na blogu Save the Magic Moments, jako mój sposób na… nietypowy prezent DIY, który zaskoczy każdego, a w szczególności facetów! 😉  Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o