DIY: Akwarium w żarówce

Radolsky

Radolsky

Znawca alkoholi, barman, barista, koci i psi tata oraz mąż swojej żony. Asystent, manager, fotograf, wsparcie techniczne i największy fan bloga w jednym.
Radolsky

Latest posts by Radolsky (see all)

Żarówki to jedne z rzeczy, które po zużyciu po prostu wyrzucamy. A szkoda — zobaczcie, jaką oryginalną ozdobę można łatwo i szybko zrobić ze starej żarówki.

Dzisiaj pokażę Wam, jak zrobić akwarium w żarówce. Ta wyjątkowa ozdoba idealnie nadaje się na prezent.

Pierwsza, podstawowa rzecz, jakiej potrzebujemy, to stara żarówka. Poza tym przyda się coś, aby ją wypełnić — może to być piasek, małe kamyczki, sztuczne roślinki, muszelki, woda — właściwie wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy i co dacie radę umieścić w żarówce.

Jak zrobić akwarium w żarówce?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie żarówki: należy wyciągnąć żarnik oraz szklaną (czarną) osłonę z blaszką. Pamiętajcie tylko, aby być przy tym ostrożnym i delikatnym, bo żarówkę można bardzo łatwo zniszczyć już podczas przygotowań.

Oczyszczona, gotowa do dalszej pracy żarówka powinna wyglądać jak na zdjęciu poniżej. Podpowiem tylko, że najłatwiej zrobić to za pomocą młotka i płaskiego śrubokrętu.

akwarium w żarówce diy
Akwarium w żarówce — przygotowanie żarówki

Następnym krokiem jest wsypanie do żarówki za pomocą lejka tego, co ma się w niej znaleźć. Później wystarczy dodać wszelkie ozdoby (można zrobić do przy pomocy pęsety) i, jeśli chcemy, dolać wody (do ok. 3/4 pojemności żarówki).

 

akwarium w żarówce diy
Akwarium w żarówce — przygotowanie

Na zakończenie należy przytwierdzić żarówkę do podkładki (np. korkowej, najlepiej ciepłym klejem lub silikonem). Można zrobić to na prosto, lub po ukosie.

I gotowe! Efekty, w zależności od wykorzystanych dodatków, mogą prezentować się tak:

akwarium w żarówce diy akwarium w żarówce diyDodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o