Czego można nauczyć się od dziadków?

Czego można nauczyć się od dziadków?
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Czego można nauczyć się od dziadków? Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Szukamy pięknych prezentów, które możemy im ofiarować. A gdyby tak zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co oni nam dali?

Pyszne Przepisy

Większość babć rewelacyjnie gotuje, lub robi pyszne wypieki. Moja babcia też ma kilka dań, które uwielbiam i które tylko ona potrafi zrobić w ten pyszny sposób. Kiedy zamieszkałam z narzeczonym, podzieliła się ze mną kilkoma przepisami. Co prawda nie wychodzą mi tak pysznie, jak babci, ale cieszę się, że mogę robić własne wariacje na temat jej dań.

Robienie Na Drutach (Lub Szydełku)

Jak wyglądają Wasze babcie? Czy mają siwe włosy, siedzą w bujanych fotelach i robią na drutach? Moja tak! Okej, może nie ma bujanego fotela, ale kiedyś pokazała mi, jak robi się na drutach. Teraz niestety już nic z tego nie pamiętam, ale jako dziewczynka, z pomocą babci, zrobiłam szalik dla lalki. Za to babcia do dzisiaj robi szaliki dla mnie.

Ciekawe Historie

Czego można nauczyć się od dziadków? Różnych rzeczy. A czego można się od nich dowiedzieć? Chyba wszystkiego.

Dziadkowie pamiętają dawne czasy, znają wiele ciekawych historii i zazwyczaj chętnie się nimi dzielą. Chętnie opowiadają o swojej młodości, oraz o dzieciństwie naszych rodziców. Można poznać dzięki nim rodzinne historie, usłyszeć, że przeżywali niesamowite przygody, dowiedzieć się, jak wyglądało życie kilkadziesiąt lat temu. To nie tylko bardzo ciekawe, ale też pouczające.

Czego można nauczyć się od dziadków?

Zawsze uważałam, że czas spędzony z dziadkami jest bardzo wartościowy. Fajnie się rozmawia ze znajomymi, można miło spędzić dzień z rodzicami, ale to dziadkowie znają najciekawsze historie i posiadają umiejętności, których warto się nauczyć.

A Wy czego nauczyliście się od swoich dziadków? Czego się od nich dowiedzieliście? Poznaliście może jakieś ciekawe rodzinne historie albo ciekawostki z dawnych czasów?Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o