Co zrobić, żeby buty nie obcierały?

Co zrobić, żeby buty nie obcierały?
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, żona swojego męża. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula
Każda z nas to zna — nowe buty, które miały być idealne do chodzenia na co dzień albo tańczenia na imprezach okazały się niewygodne. Szkoda je oddać, ale Twoje stopy cierpią. Co więc można zrobić, żeby buty nie obcierały? 
co zrobić żeby buty przestały obcierać

Co zrobić, żeby buty nie obcierały? 

Każda z nas chciałaby czuć się komfortowo w swoich butach. Spędzamy w nich całe dnie, czasami również noce. Chodzimy, biegamy, tańczymy — nie chciałabym, żeby te czynności sprawiały mi ból, a Ty? Na szczęście mam kilka sposobów na obcierające buty i chciałabym się dzisiaj nimi z Tobą podzielić. 

Domowy sposób — grube skarpety

Jeśli chcesz, żeby buty przestały Cię obcierać, znajdź grube skarpety, zmocz je delikatnie wodą, załóż je, a na nie buty. Chodź tak po domu codziennie przez kilkanaście minut. Buty powinny się lekko rozciągnąć i przestać obcierać. 

Wkładki żelowe

Najlepiej sprawdzają się, jeśli Twoje buty są za duże — wkładki wypełniają wolną przestrzeń i zmniejszają but o około pół rozmiaru, jednak można zastosować je także, kiedy buty obcierają. Wkładki żelowe są miękkie, a więc jeśli obcierający Cię but nie jest ciasny, możesz użyć wkładki zamiast plastra. Oczywiście ten sposób sprawdza się tylko, jeśli but obciera Cię na pięcie!

Talk lub puder dla delikatnych stóp

Dobrym sposobem, aby buty przestały obcierać, jest oprószenie stóp talkiem, lub pudrem. Skóra będzie wtedy mniej podatna na zranienia. 

Nic na siłę, wszystko młotkiem

Młotek jest dobry na wszystko. Nie chodzi mi, oczywiście, o rozwalenie butów, które obcierają! Wystarczy delikatnie postukać w zapiętki. Można dodatkowo zwilżyć je wcześniej spirytusem. Po rozklepaniu zapiętek od razu załóż buty — powinny przestać obcierać!

Kosmetyczne poprawki obcierających butów

Jeśli chcesz zmiękczyć trochę obcierający bucik, możesz kluczowe miejsce posmarować kremem, na przykład nawilżającym — powinno pomóc, but nie będzie Cię dłużej obcierał.

Jeśli wszystko zawiedzie… 

…możesz zanieść buty do szewca. On powinien coś zaradzić — albo je rozciągnie, albo zabezpieczy obcierające Cię miejsce w bucie miękką skórą, albo znajdzie jeszcze inny sposób, by uratować Twoje stopy przed obcierającymi butami! 
A Ty co robisz, żeby buty nie obcierały? 
Masz sprawdzone sposoby na obcierające obuwie? A może po prostu rezygnujesz z chodzenia w niewygodnych butach? 

Jeśli Ty też prowadzisz bloga, zajrzyj do mojej facebookowej grupy dla rozwijających się blogerów 🙂 Możesz również polubić mnie na Facebooku, żeby być na bieżąco z nowymi postami i innymi informacjami 🙂 Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o