„Kindness Boomerang” — Orly Wahba — recenzja + konkurs

„Kindness Boomerang” — Orly Wahba — recenzja + konkurs
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, przyszła żona. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Na blogu w ostatnim czasie pojawia się sporo postów książkowych — to oznacza, że mam sporo czasu na czytanie. Dzisiaj jednak przedstawię Wam książkę, którą można pochłonąć w jeden wieczór, albo — jeszcze lepiej — czytać po jednej stronie codziennie przez rok!

„Kindness Boomerang” — Orly Wahba

„Kindness Boomerang” to nietypowa książka pełna zadań na każdy dzień roku, motywujących cytatów i refleksji. Książka ma na celu zmotywowanie nas do bycia lepszym dla siebie i innych. Wszystkie zadania to wyzwania, które powinniśmy stawiać sobie danego dnia — dzięki ich spełnieniu pomożemy innym oraz sobie! Dodatkowo na każdej stronie znajdziemy pasujący do zadania cytat i refleksja, która powinna zmotywować nas do wykonania zadania.

Na przykład 4 maja to dzień starych przyjaciół — zadanie na ten dzień to „Zadzwoń do kogoś, z kim od pewnego czasu nie rozmawiałeś i daj mu znać, że za nim tęsknisz”. Pod zadaniem znajduje się cytat: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś”. 

W ten sposób na każdy dzień roku mamy proste zadanie, którego wykonanie poprawi samopoczucie nasze, oraz innej osoby, a każde zadanie okraszone jest cytatem i refleksją, które mają zmotywować nas do działania i pokazać, dlaczego warto włożyć w zadanie odrobinę wysiłku.

O ile okładka książki jest naprawdę estetyczna i po prostu słodka, wnętrze prezentuje się prosto i minimalistycznie.

"Kindness Boomerang" — Orly Wahba — recenzja

A teraz niespodzianka!

Wydawnictwo Buchmann i ja mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz książki „Kindness Boomerang”! Co należy zrobić? Wystarczy w  komentarzu pod tym postem podać Wasz ulubiony cytat — motywujący, poruszający, zapadający w pamięć.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 25 stycznia do końca dnia. Spośród wszystkich zgłoszeń wybiorę jedno, z cytatem, który najbardziej przypadnie mi do gustu — ta osoba dostanie od wydawnictwa Buchmann własny egzemplarz książki „Kindness Boomerang”!

Ogłoszenie wyników nastąpi do 27 stycznia w tym poście, a zwycięzca będzie miał czas do 30 stycznia na podanie mi w wiadomości prywatnej na fanpage’u adresu do wysyłki nagrody. Jeśli do tego czasu nie otrzymam od zwycięzcy wiadomości, wylosuję inną osobę!

Zadanie konkursowe jest proste, a nagroda naprawdę piękna i cenna — to nie tylko pięknie wydana książka, ale również bodziec, który może przynieść wiele dobrego! 🙂

WYNIKI

Pragnę ogłosić, że konkurs wygrywa Dominika z cytatem „Bez wysokich gór nie bylibyśmy w stanie wspiąć się na szczyt. A przecież urodziliśmy się po to, by znaleźć się na szczycie” – „Na rozstaju dróg” – R.P. Evans. Gratuluję! 🙂 • Czytałam już gdzieś recenzję tej książki, bardzo mi się spodobała… Teraz utwierdziłam się w tym, że muszę ją mieć! 😉

 • Naciaa

  Książki nie czytałam ale recenzja mnie zachęca ^^

 • Grafy w podróży

  Pomysł na książkę dobry, ale raczej adresowany do młodego pokolenia. Mnie jakoś trudno przekonać do takich pozycji. Niby bawi, niby przydatne, ale jednak coś tu nie pasuje.

 • Anna Kozakiewicz

  musze przeczytać, dzięki

 • Sandra Studenska – Hans

  Świetna pozycja – właśnie ją zamówiłam! Dziękuję!

 • Agata Kortyka

  Super, lubię takie rzeczy, coś innego niż powieści.

 • mój ukochany cytat Hemingwaya: „Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą:każdy stanowi ułamek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on tobie.” – przypomina mi, że wszyscy jesteśmy powiązani ze sobą – nawet wbrew poglądom, różnicom w opiniach; jesteśmy ludźmi, mamy wiele wspólnego i zawsze możemy znaleźć to, co nas łączy.

 • Cytat który zapadł mi w pamięć lata temu to w rzeczywistości… cały wiersz 🙂 jego autorką jest Krystyna Gucewicz. Pierwotne (zamierzone) znaczenie tego wiersza jest nieco pesymistyczne i miłosne, ale za to właśnie lubię poezję – za możliwość interpretacji jej na dziesiątki sposobów, w zależności od momentu życia, który aktualnie przeżywamy.
  „Zniecierpliwiony

  przyszedł
  do mnie

  Immanuel
  Kant i mówi:

  o
  co ci chodzi –

  podnieś
  głowę

  i

  po
  wszystkim.”
  Tak. Czasami wystarczy podnieść głowę, Zrobić pierwszy krok. Podjąć decyzję, czasami w ułamku sekundy. Nie rozdrapywać ran, nie doszukiwać się drugiego, piątego, setnego dna. Na dzień dzisiejszy ten wiersz przypomina mi, jak fantastyczną rzeczą jest… życie! Tak, po prostu życie obecną chwilą, codziennością – i jak ważne jest, żeby umieć się nią cieszyć i sprawiać, by była wspaniała. W końcu to ona stanowi lwią część naszego życiorysu! 🙂

 • Taki który towarzyszy mi od lat to: Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
  Andrzeja Sapkowskiego. Właściwie nawet nie trzeba go tłumaczyć. Jeśli jest się wyjątkowym to nie ma sie konkurencji. Jest się wolnym i szczęśliwym <3

 • Moje ulubione to „Prostota jest kluczem do prawdziwej elegancji” Coco Chanel i „Lepiej być zaskoczonym niż się rozczarować” – zawsze powtarzała mi to moja mama. Nauczyła mnie podejścia z rezerwą do rzeczy niepewnych 🙂

 • Książka zapowiada się świetnie, więc chętnie spróbuję. Podrzucam cytat który podnosi mnie na duchu w ciężkich chwilach, gdy życie wystawia mnie na (kolejną) próbę”
  „Bez wysokich gór nie bylibyśmy w stanie wspiąć się na szczyt. A przecież urodziliśmy się po to, by znaleźć się na szczycie” – „Na rozstaju dróg” – R.P. Evans.

  • Piękny cytat, zdecydowanie najbardziej do mnie przemówił! Gratuluję wygranej, wyślij mi adres do wysyłki nagrody 🙂

   • Dziękuję bardzo! Zrobiłaś mi dzień ♥
    Podeślę Ci adres na priv fanpage’a 😉

 • Ksiazka brzmi bardzo interesujaco, chetnie po nia siegne. A moj ulubiony cytat to:

  ‚Borders I have never seen one. But I have heard they exist in the minds of some people.’
  Thor Heyerdahl —

 • Izabela Gąsiorowska

  „Jeżeli czegoś chcesz to znajdziesz sposób, jeżeli czegoś nie chcesz to znajdziesz powód.” (autora niestety nie znam)
  a drugim cytatem, który również do mnie trafia w 100% to:
  „Tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono”. Wisławy Szymborskiej

 • Brzmi bardzo ciekawie. jak zachęca do bycia lepszym dla siebie, jak i dla innych – to uważam, że warto po nią sięgnąć. 🙂

  Cytat, który najbardziej do mnie trafia: „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.” Oczywiście Władysław Bartoszewski.

 • ta książka ma piekną okładkę, bardzo zachęca do sięgnięcia po nią na półkę

 • Nie wiem dlaczego, ale takie książki na mnie nie działają. 😉

 • Widzę, że trafiłam niemal na ostatnio moment konkursu…. to dobrze, bo książka wydaje się być ciekawa. No i cierpię na niedobór lektur w ostatnich latach także miło by było tą przyjemność przywrócić.

  „Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne; ale często tak długo patrzymy na zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które zostały otwarte… . ” Helen Keller – często przypominam sobie o tych słowach, gdy po raz kolejny zaczyna mi się walić świat. A właściwie, gdy wydaje mi się, że świat zaczął się walić.

 • Karolina Serafin

  Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. 🙂