Majowe HOT&NOT

Majowe HOT&NOT
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, kocia mama i przyszła żona. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Jak co roku maj minął mi pod znakiem zmian. Równy rok temu remontowaliśmy mieszkanie i zaczynaliśmy przeprowadzkę, w tym roku zmiany dotyczą sfery zawodowej, ale nie o tym będę dzisiaj pisać. Chciałabym za to podzielić się z Wami rzeczami w trzech kategoriach, które były moimi majowymi HOT&NOT.

KULTURA

HOT: „The Circle. Krąg”

 

 

 

Powiem szczerze, że nie oglądałam zwiastuna, ani nie czytałam opisów — po prostu poszłam na film, który zwrócił moją uwagę tytułem i obsadą. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, miałam inne przypuszczenia, o co może chodzić, ale mimo to nie zawiodłam się.

Film pokazuje, jaką siłę mają media społecznościowe, jaką krzywdę mogą wyrządzić i jak bezmyślnie ludzie się im poddają. Po obejrzeniu miałam ochotę usunąć swoje konta ze wszystkich stron, na jakich je posiadam i po prostu zniknąć ze świata online.

NOT: Bycie na bieżąco z serialami

Uwielbiam być na bieżąco z serialami, móc czytać i dyskutować o nich na forach, nie bojąc się, że spojlery zepsują mi zabawę. Niestety, bycie na bieżąco ma też swoje minusy. Jak na przykład ten, że trzeba czekać na kolejny odcinek, albo, co gorsza, na nowy sezon. A ja, niestety, jestem w gorącej wodzie kąpana i najchętniej obejrzałabym wszystko na raz, a nie dawkowała odcinki pojedynczo.

Życie

HOT: Motywacja

Muszę przyznać, że jestem raczej leniuszkiem, który lubi zamknąć się w swoich czterech ścianach i oglądać seriale, popijając ciepłe kakałko. Z drugiej strony, kiedy już znajdę coś, co mnie motywuję, zaczynam działać od razu i na pełnej mocy. A co jest moją największą motywacją?

Niedawno pisałam o książce „Magia olewania” — ten tytuł może nie zmienił jakoś szalenie mojego postrzegania na świat, bo już wcześniej byłam w pewnych kwestiach raczej wyluzowana, ale książka uświadomiła mi, że nie muszę z tego powodu mieć poczucia winy i że zamiast się zamartwiać i denerwować drugorzędnymi sprawami, mogę wykorzystać czas na dużo fajniejsze rzeczy.

Drugim kopem, jakiego dostałam w ostatnim czasie, było wyzwanie fotograficzne zorganizowane przez Magdę z Save the Magic Moments. Przez cały czerwiec należy publikować na Instagramie zdjęcia zgodne z zadanymi tematami — takie wyzwanie ma obudzić w uczestnikach kreatywność, systematyczność i organizację. Muszę przyznać, że dokładnie tego mi brakowało! Zaczęłam przygotowania kilka dni wcześniej, żebyście od pierwszego czerwca mogli śledzić moje postępy na Instagramie.

NOT: Faceci pogwizdujący za dziewczynami

Sylwia z bloga Rosaline napisała ostatnio świetny tekst o tym, że kobieta nie jest ozdobą. Niestety, szczególnie latem zdarza się, że kobiety są „podziwiane” przez facetów, którzy — zachęceni naszymi strojami, które odsłaniają o wiele więcej, niż zimą — zachowują się, jakby pierwszy raz w życiu wyszli na ulicę. Pogwizdują, trąbią klaksonami, wybuchają śmiechem — a to wszystko na widok dziewczyny w spódniczce czy spodenkach. Takie zachowanie to totalne buractwo.

Wydarzenia

HOT: Świętowanie Dnia Mamy

Miasta, galerie handlowe  i ośrodki kultury często organizują imprezy i wydarzenia z najróżniejszych i najdziwniejszych okazji. Cieszę się, że w tym roku mocno obchodzony był Dzień Mamy. Czasami nie mamy pomysłu, albo, w przypadku mniejszych dzieci, środków na prezent dla mamy. Na szczęście z pomocą przychodzą nam wydarzenia organizowane na mieście. Może nie są to żadne cuda, ale można miło spędzić dzień i pokazać mamie, że się o niej pamięta i chce się jej zapewnić zupełnie inną rozrywkę, niż ta, do której jest przyzwyczajona.

Dzień Mamy ✅👍👸👩‍❤️‍👩💝

Post udostępniony przez Paula 🎀 (@teoriakobiety.pl)

Przy okazji zapraszam Was do przeczytania o rzeczach, których nauczyła mnie moja Mama.

NOT: Festiwal nie-w-Opolu

To, co dzieje się w naszym kraju to jest jakiś absurd. Rozumiem, że polityka czy religia to miejsca, w których jest mocno namieszane i zdania są podzielone, ale po co dodatkowo mieszać jeszcze w kulturze?! Czy naprawdę nie wystarczy robić cyrków pod swoim dachem, trzeba przedstawienia przenosić też na scenę muzyczną?

Nie interesuję się polityką, trzymam się od tego tematu z daleka i dlatego tym bardziej mnie, że w dzisiejszych czasach polityka wmieszana jest w każdą inną dziedzinę życia.

Tym niemiłym akcentem kończę podsumowanie maja. A co było Waszym hot&not w minionym miesiącu?

PS. W tekście o „Magii olewania” znajdziecie wyniki konkursu! 🙂