Młodzi na swoim: tani remont łazienki

Młodzi na swoim: tani remont łazienki
Radosław Stanikowski

Radosław Stanikowski

Znawca alkoholi, barman, barista, koci tata i przyszły mąż. Asystent, manager, fotograf, wsparcie techniczne i największy fan w jednym.
Radosław Stanikowski

Latest posts by Radosław Stanikowski (see all)

Dzisiaj wyjątkowo witam Was ja — Radolsky — i zachęcam do przeczytania tekstu w trochę bardziej męskiej tematyce.

Mieszkamy razem już ponad pół roku i ostatnio zdecydowaliśmy się na pierwszą odważną, samodzielną decyzję dotyczącą naszego mieszkania: postanowiliśmy wyremontować łazienkę. Zrobiliśmy to sami, bez niczyjej pomocy, dosłownie w jeden dzień i za niewielkie pieniądze. Jeśli jesteście ciekawi, jak szybko i tanio odnowić łazienkę, to zapraszam do czytania.

Z rzeczywistym remontem łazienki postanowiliśmy poczekać do ślubu (a właściwie do „po ślubie”), ale niedawno zgodnie stwierdziliśmy, że przydałoby się coś zmienić, jakoś odświeżyć to pomieszczenie. Dość spontanicznie i szybko podjęliśmy decyzję o zmianie wizerunku starej łazienki, co zajęło nam około dwunastu godzin i zmieściło się w studenckim budżecie. Jak to zrobiliśmy?

Tani remont łazienki — czy to w ogóle możliwe?

Zacznijmy od oczywistej oczywistości — nie kuliśmy, ani nie kładliśmy kafelek, bo to wygenerowałoby o wiele większe koszty niż chcieliśmy poświęcić. Postanowiliśmy kafelki… przemalować. Tak, wiele osób o tym nie wie, ale są specjalne farby do kafelek (a ci co wiedzą nie mają odwagi spróbować). Za dwa litry zapłaciliśmy niecałe 130 zł. Wybór kolorów nie jest duży, ale można znaleźć coś dla siebie. My zgodnie zdecydowaliśmy się na szarość.

O samym zabiegu malowania myślę nie trzeba się rozpisywać. Wałek w dłoń i do roboty!

Drugą część kosztów pochłonął nowy gumolit, a właściwie wykładzina łazienkowa we wzory geometryczne. Wykładzina ta jest grubsza, miękka i ma ciekawą strukturę, przez co dotyk bosej stopy nie obrzydza i nie wracamy myślami do „mody” podłogowej z czasów PRL-u.

Reszta kosztów to wykończenia i dodatki — taśma zabezpieczająca do wanny, naklejki na ścianę i inne ozdoby.

Ile wydaliśmy? Nigdy bym się nie spodziewał, ale odświeżenie łazienki kosztowało nas niecałe 300zł!
130zł na farbę i akcesoria, 95zł na podłogę i reszta na dodatki. Całość w cenie weekendowego wyjazdu.

tani remont łazienkitani remont łazienki

Tani remont łazienki — opcja tymczasowa?

Nasza nowa łazienka ma dopiero kilkanaście dni, w związku z tym nie wiem, jak farba na kafelkach będzie zachowywała się na dłuższą metę, ale czytając o niej prawie same pozytywne opinie jestem dobrej myśli. Tak czy inaczej, w naszym przypadku ten szybki remont łazienki jest wyjściem tymczasowym, ponieważ i tak planujemy już zupełnie odmienić łazienkę w ciągu dwóch lat.

Moim zdaniem, pomalowanie kafelek to szybka, tania i stosunkowo czysta opcja odświeżenia wnętrza. Tak naprawdę praca i koszty z tym związane pozwalają na zmianę stylu pomieszczenia co sezon. Bardzo fajna opcja na tani remont łazienki dla osób które mieszkanie wynajmują i nie chcą za dużo inwestować, a umówmy się, starych łazienek nie brakuje.

Co do wytrzymałości, cóż, czas pokaże. Myślę że dużo zależy od nas samych jak będziemy szanować ściany i malowane powierzchnie. Bez szorowania nic nie powinno się stać. U nas póki co, woda spływa jak po kaczce a farba zostaje gdzie jej miejsce. Poza tym, nawet gdyby zdarzył się poważniejszy wypadek, pamiętajmy ile nas to kosztowało.

Co Wy myślicie o takim zabiegu? Opłacalne rozwiązanie? Czy przykład powiedzenia: kto oszczędza płaci dwa razy?
A może ta magiczna farba pomogła Wam w tanich remontach łazienki czy kuchni? Piszcie. Jeśli chcecie więcej moich tekstów i wstawek dajcie znać, może zagoszczę tu częściej lub przy dobrym odbiorze stanę się gospodarzem 🙂

Udanego remontu! • Wow, jestem pod wrażeniem! 😀 Niby tylko odświeżona, a wygląda zupełnie inaczej. I podłoga dodaje uroku pomieszczeniu. Naprawdę świetnie.

 • Wyszło świetnie, za tą cenę rewelacyjnie wręcz! 🙂

 • Czasem tak niewiele finansowego wkładu potrzeba, aby odmienić wygląd danej przestrzeni. 🙂
  Bookendorfina

 • Wygląda bardzo ciekawie, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak niewielkie koszty zostały poniesione w odniesieniu do uzyskanego efektu. 😉

 • Dorota J.

  Efekt super 🙂 i najważniejsze, że koszty nie były wysokie 🙂
  o farbach do kafelek słyszałam 🙂 kto wie może jak my będziemy robić remont łazienki to też przemalujemy kafelki 😉

 • Świetna metamorfoza! 🙂

 • Fajny efekt. Wiadomo, w łazience nie zrobi się cudów bez kucia i wielkich manewrów, ale jak na odświeżenie naprawdę nieźle.
  Pozdrawiam ciepło i życzę kolejnych sukcesów!

 • mama-na-swoim.pl

  Super. musiałabym zachęcić rodziców, bo ich płytki jeszcze PRL pamiętają. Im ciągle czasu brak…

 • Aniola Triplets-Adventure

  ten tip z farba jest ciekawy. tak to mozna co kilka miesiecy odswiezac 😉

 • Kaśka

  Efekt jest imponujący, łazienka młodsza o epokę 🙂 Sama myślę o remoncie na własna rękę, ale nie mam pomysłu na zabudowę piecyka… Słyszałam, że firmy remontowe oferują takie rozwiązania http://kapitanremont.pl/zabudowa-lazienki , ale nie wiem jak to wygląda w praktyce. Może tutaj znajdę tanie i ciekawe rozwiązanie? Pozdrawiam

 • Alexa Snow

  Tą samą metodą niedawno również odświeżyliśmy łazienkę, pomalowane płytki są świetne. Nic się nie niszczy, ładnie wyglądają. Polecam 🙂

 • Super metamorfoza, jestem w szoku!!!

 • Efekt fajny, ciekawe jak będzie z trwałością…

 • Patrycja Czubak

  Zdecydowanie lepiej! 🙂

 • Dobry patent na odświeżenie łazienki choćby dla przełamania nudy. Choć u mnie był potrzebny remont generalny z ryciem w ścianach – na niektóre wiekowe łazienki nie ma rady 😉