Dlaczego pokochaliśmy Pokemon Go?

Dlaczego pokochaliśmy Pokemon Go?
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, przyszła żona. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Latest posts by Paula (see all)

Od kilku dni gra Pokemon Go jest absolutnym hitem. Media o niej huczą, a zarówno młodsza, jak i trochę starsza młodzież z radością i podekscytowaniem krąży po swoich miastach, szukając pokemonów. Dlaczego jedna z wielu całkiem fajnych gier od samego początku spowodowała taki szał? 
pokemon go

Fajnych gier na urządzenia mobilne jest naprawdę od groma. Pewnie spora część z Was klikała sobie w Simpsonów, biegała w Subway Surf, czy latała odrzutowym plecakiem w grze, której nazwy nie pamiętam. Co zatem wyjątkowego jest w Pokemon Go, kolejnej grze na telefon?

pokemon go

Marzenia z dzieciństwa

Nigdy nie aspirowałam do zostania trenerem pokemonów, ale głęboko wierzę, że sporo osób właśnie to chciało robić w życiu, kiedy miało kilka czy kilkanaście lat, a pokemony podbijały świat dzięki pierwszym grom oraz kreskówkom. 
pokemon go
Teraz wreszcie pojawiła się możliwość, aby spełnić marzenia z dzieciństwa i to nie w byle jaki sposób! W Pokemon Go nie tylko wcielamy się w postać trenera śmiesznych stworów, ale musimy naprawdę ruszyć na poszukiwanie pokemonów, jeśli chcemy osiągnąć sukces. 

Pokemon Go — gra terenowa? 

Nie siedzę w temacie, więc mogę nie mieć racji, ale wydaje mi się, że to pierwsza gra proponująca takie nietypowe rozwiązanie, a przynajmniej nigdy o innej nie słyszałam. To wiele wyjaśnia — tak prowadzona rozgrywka, tym bardziej, jeśli jest zupełną nowością, może być naprawdę fascynująca, szczególnie dla fanów pokemonów. 
pokemon go
Konieczność wyjścia z domu jest jednocześnie plusem i minusem gry, jednak w pierwszych dniach odbiór był zdecydowanie pozytywny. W końcu gry, w których możemy robić to, co lubimy są fajne, a co dopiero tak bardzo interaktywne gry! Jestem tylko ciekawa, jak długo potrwa boom na chodzenie po mieście i szukanie pokemonów. 

Wielka wygrana, czy wielka porażka?

pokemon go
Wydaje mi się, że zmuszanie graczy do ciągłego spacerowania po nowych okolicach będzie tylko jednym z wielu powodów, dla których Pokemon Go stosunkowo szybko straci na popularności. Kto gra, ten wie, że serwery są totalnie zawalone i momentami naprawdę ciężko jest się zalogować. Czy większość z nas będzie dzielnie to znosić, czekając na poprawę? Ja po pewnym czasie pewnie po prostu zrezygnuję z grania. 

Lepsze wrogiem dobrego

pokemon go
Druga sprawa: jestem pewna, że ta wersja Pokemon Go to dopiero początek. Graczy czekają coraz to nowsze aktualizacje i ulepszenia, które nie tylko zaczną zajmować coraz więcej miejsca w telefonach, ale też będą coraz więcej wymagać. Niestety, coś w końcu nie wytrzyma — jeśli nie będzie to cierpliwość ludzi ani ich telefony, to na pewno baterie. 
A Wy gracie w Pokemon Go? 
Gra Was wciągnęła, a może tylko sprawdzacie, o co tyle krzyku? 
Jak myślicie, jej popularność będzie rosła, czy szybko zapomnimy o nowej odsłonie pokemonów? 

 Dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze odczucia wobec Pokemon Go, oraz nagłej mody na tą grę 🙂 

Jeśli Ty też prowadzisz bloga, zajrzyj do mojej facebookowej grupy dla rozwijających się blogerów 🙂 Możesz również polubić mnie na Facebooku, żeby być na bieżąco z nowymi postami i innymi informacjami 🙂