Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka? 5 sprawdzonych sposobów na naukę w domu.

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka? 5 sprawdzonych sposobów na naukę w domu.
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, przyszła żona. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Latest posts by Paula (see all)

Matura, wakacje za granicą, praca wymagająca bezpośredniego kontaktu z różnymi ludźmi — każdy powód jest dobry, żeby zmotywować się do nauki języka obcego. Co zrobić, żeby nauka poszła szybko, łatwo i przyjemnie, a do tego w domowych warunkach? Mam kilka propozycji, zapraszam.

nauka języków

Preply — korepetycje online

preply
Jeśli chcesz, żeby ktoś wytłumaczył Ci zasady działania języka obcego od podstaw, albo pomógł Ci wejść na poziom zaawansowany, świetnym pomysłem będzie skorzystanie z Preply. Jest to platforma, na której znajdziesz korepetytora, z którym umówisz się u siebie w domu, w kawiarni, lub… na Skype! 
Nauka z drugą osobą jest zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na ogarnięcie języka obcego. Dzięki temu nie tylko czytasz i słuchasz, ale także mówisz i piszesz, a przy Tobie zawsze jest ktoś, kto poprawi Twoje błędy lub odpowie na pytania. 

Oczytaj się, osłuchaj się…

Drugim najlepszym sposobem nauki języka, po bezpośredniej rozmowie, jest osłuchanie, lub oczytanie się z nim. Spróbuj przeczytać książkę w obcym języku, mając przy sobie również polski egzemplarz. Sprawdzaj tłumaczenia swoich ulubionych piosenek. Oglądaj filmy i seriale w oryginale, albo z napisami. Dzięki temu zapamiętasz sporo słówek i całych zwrotów, oraz wyłapiesz, jak konstruowane są zdania. 

Słownik w dłoń!

Fajnym pomysłem jest sprawdzanie w słowniku i zapisywanie w specjalnym zeszycie np. po trzy słówka w obcym języku dziennie. To ilość, którą spokojnie zapamiętasz w ciągu jednego dnia. Dzięki temu mykowi w ciągu kilku dni nauczysz się całkiem sporej ilości różnych słówek!

Zmień język w telefonie

Spróbuj zmienić język w swoim telefonie (tablecie, laptopie…) na ten, którego się uczysz. Pewnie znasz swój sprzęt na wylot i wiele rzeczy robisz automatycznie, więc polecenia w obcym języku nie sprawią Ci problemów, ale kilka przydatnych słówek zawsze wpadnie Ci do głowy. To świetny sposób na naukę języka, który sama kiedyś stosowałam. 

Znajdź nowych przyjaciół

Jak już wspominałam w punkcie o Preply, najbardziej skutecznym sposobem na naukę języka jest używanie go na żywo. Możesz spróbować znaleźć korespondencyjnego przyjaciela, z którym będziesz mógł popisać maile w obcym języku. To dobry sposób na przećwiczenie oficjalnej oraz nieoficjalnej formy pisemnej!
Nauka języków jest nie tylko ważna i przydatna, ale potrafi być także przyjemna! Każdy z nas jest w stanie znaleźć odpowiedni sposób nauki i jeszcze bardziej dostosować go do swoich potrzeb i wymagań, dzięki czemu ogarnięcie podstaw i rozwinięcie swojej wiedzy staje się kwestią czasu.
A Ty jakie masz sposoby na naukę języków obcych? 
Czy aktywne używanie języka pomaga Ci w poznaniu go i oswojeniu się z nim? 
Jeśli Ty też prowadzisz bloga, zajrzyj do mojej facebookowej grupy dla rozwijających się blogerów 🙂 Możesz również polubić mnie na Facebooku, żeby być na bieżąco z nowymi postami i innymi informacjami 🙂