Uwaga! Baba za kierownicą!

Uwaga! Baba za kierownicą!
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, przyszła żona. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Latest posts by Paula (see all)

Niemal na każdym kroku spotykam się z opinią, że kobieta nie może być dobrym kierowcą. Ja sama prawo jazdy mam stosunkowo niedługo i chociaż przez ten czas wiele się nauczyłam, nadal popełniam masę błędów. Ale kto z nas tego nie robi? Nie jestem kierowcą idealnym, bo nikt nie jest, ale to, że jestem dziewczyną nie oznacza, że nie mogę być w tym dobra. 

Nienawidzę ludzi, którzy nigdy nie jechali ze mną autem, a twierdzą, że MUSZĘ być złym kierowcą, bo jestem BABĄ. Od jakiegoś czasu egzamin na prawo jazdy wygląda tak, że raczej ciężko byłoby zdać go komuś, kto naprawdę nie potrafi jeździć. To, że po trzydziestu godzinach nauki jazdy nie sposób stać się dobrym kierowcą — to inna sprawa. 

Zarówno na jazdach, jak i na samych egzaminach popełniałam masę błędów i robię to nadal. Kiedy pierwszy raz usiadłam za kierownicą „elki”, co prawda auto mi nie gasło i całość szła jako-tako, ale pod koniec prawie udało mi się wjechać w latarnię. Nie, nie wybiegła na ulicę, po prosto prowadziłam samochód po raz pierwszy i miałam prawo do najgłupszych błędów. 

Nawet dzisiaj samochód czasami gaśnie mi na światłach i nie mam z tym problemu. Nie jestem zawalidrogą, za drugim razem zbieram się w momencie, po prostu czasami za szybko popuszczam sprzęgło, trudno. Nikomu korona z głowy nie spadnie, jak postoi za mną te trzy sekundy dłużej, no nie? A czy to ma jakikolwiek związek z płcią? Nie sądzę. 

Mam totalnie niepodzielną uwagę wszędzie… tylko nie w aucie. Moich pasażerów zawsze denerwuje to, że w drodze gadam, macham rękami, śpiewam i tańczę, a mnie to wcale nie przeszkadza w prowadzeniu. Umiem też utrzymać przez cały czas tą samą prędkość — jeśli tylko trochę się postaram, to wskazówka prędkościomierza nawet nie drga. Podobno obie te rzeczy są mocnymi stronami kobiet kierowców. Faceci tak nie potrafią, potwierdzone info. 

Mężczyźni mają też problem z tym, żeby nie szarpać. Widziałeś kiedyś faceta, który przy ruszaniu, a potem wrzucaniu dwójki i trójki nie szarpnął? Ja nie. Musiałam przez długie miesiące wałkować ten temat z Radolskim, żeby w ogóle zaczął podejmować próby. 

Jest wiele innych rzeczy, które kobiety kierowcy robią o niebo lepiej od mężczyzn kierowców, ale wiecznie się o tym zapomina i umniejsza nasze umiejętności. Dlaczego? Bo większość z nas nie interesuje, co jest pod maską albo orientuje się w obcym mieście gorzej, niż przemądrzali faceci? Jedno ani drugie nie jest niezbędna do poruszania się po drodze. 

Kobiety będą na przegranej pozycji, dopóki będą wśród nas takie, które same mówią: „masz rację, jestem tylko głupią babą, nie potrafię dobrze jeździć”. UMIEJĘTNOŚĆ PROWADZENIA SAMOCHODU NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PŁCIĄ, pamiętajcie o tym!


Dlatego apeluję do pań — szanujcie się i nie dajcie się poniżać facetom! Jeśli Twój ojciec, brat, chłopak, mąż powie Ci, że jesteś złym kierowcą, to każ mu wysiąść i niech zapierdala pieszo. Nikt mu nie każe z Tobą jeździć. 

Apeluję też do panów — czasami pomyślcie, zanim się odezwiecie. Jesteś idealnym kierowcą? Nigdy nie popełniłeś żadnego błędu, nie zgubiłeś się w obcym mieście, nie złamałeś żadnego przepisu, nie dostałeś mandatu? Jestem tylko kobietą, ale Ty też jesteś tylko mężczyzną. Oboje czasami robimy coś źle, czemu tylko ja mam dostawać za to baty? To nie średniowiecze, żeby oceniać ludzi ze względu na płeć. Liczą się umiejętności, a to, że jedna Twoja znajoma jest złym kierowcą, nie znaczy, że my wszystkie jesteśmy. Zapamiętaj to. 


A Ty co myślisz o „babach za kierownicą”? 


Jeśli Ty też prowadzisz bloga, zajrzyj do mojej facebookowej grupy dla rozwijających się blogerów 🙂 

Jeśli podoba Ci się mój blog i chcesz być na bieżąco z nowymi postami, polub na Facebooku.


Źródło zdjęcia głównego: http://pamietniktrocheinaczej.tumblr.com/post/129627038191/uwaga-baba-za-kierownic%C4%85-wi%C4%99kszo%C5%9B%C4%87-os%C3%B3b-widz%C4%85c