Dlaczego buldog francuski jest idealnym psem?

Dlaczego buldog francuski jest idealnym psem?
Paula

Paula

Miłośniczka pisania, pasjonatka planowania imprez, fanka seriali, kocia i psia mama, przyszła żona. Blogerka, edytorka, korektorka, fotografka, graficzka: w blogowym świecie — człowiek orkiestra.
Paula

Latest posts by Paula (see all)

Tak już jest, że większość ludzi lubi psy. Jedni wolą maluszki mieszczące się w torebce, inni wielkie psy obronne, ale raczej niewielu jest ludzi na świecie, którzy w ogóle nie lubią tych przyjacielskich zwierząt. 
Każdy z nas ma pewnie swoją ulubioną rasę, albo nawet ulubionego psiaka — może swojego, a może cudzego. Dzisiaj, w ostatnim dniu wyzwania blogowego (temat: kocham), postanowiłam opowiedzieć Wam, jaka jest moja ulubiona rasa i dlaczego tak uwielbiam te psiaki. Zapraszam! 
źródło: instagram.com/yourdogcharlie

Są niewielkie 
Wiem, że bardzo łatwo jest znaleźć inne, o wiele mniejsze psiaki, ale buldogi francuskie też nie są zbyt duże, dzięki czemu trochę lepiej radzą sobie w blokach, niż większe psy, które potrzebują się wybiegać na dworze. 
źródło: instagram.com/kendrick_le_frenchie/
Są przyjacielskie
Zauważyłam, że wiele osób ma więcej, niż jednego buldożka. Wnioskuję po tym, że są to pieski przyjacielskie, lubiące towarzystwo innych zwierząt. Niektórzy właściciele zabierają swoje psy na spotkania buldogów, gdzie mogą do woli bawić się z kolegami. 
Poza tym lubią przebywać w towarzystwie ludzi i bawić się z nimi. Są naprawdę towarzyskie!
źródło: instagram.com/yourdogcharlie
Mają urocze świńskie pyszczki
Na pierwszy rzut oka te śliniące się monstra rzeczywiście mogą być przerażające, ale jeśli spojrzycie na nie łaskawym okiem, zobaczycie podobieństwo do uroczych prosiaczków. 
Albo gremlinów. 
źródło: instagram.com/yourdogcharlie
Mają piękne mądre oczy
Każdy marzy o znalezieniu przyjaciela, który go wysłucha. Buldożki może i nie słuchają, ale mają bardzo mądre, pełne zrozumienia oczy. Kto nie chciałby mieć mieć psa, który wygląda tak inteligentnie? 
źródło: instagram.com/kendrick_le_frenchie
Są pocieszne i przeurocze!
źródło: instagram.com/napoleonthefrenchbulldog/
źródło: instagram.com/kendrick_le_frenchie/
źródło: instagram.com/yourgodcharlie
Na koniec chciałam zaznaczyć, że buldogi francuskie to wyjątkowe psiaki, wymagające dużo uwagi, wyjątkowej opieki, często również specjalistycznej, drogiej opieki medycznej. Na pewno nie jest to rasa dla każdego, bo nie każdy może zapewnić im odpowiednie warunki. Tym postem w żaden sposób nie zachęcam do kupowania buldoga na siłę, tylko dlatego, że jest fajny! 
A Wy macie swoją ulubioną rasę? 
Może podobnie, jak ja, lubicie buldogi francuskie?
Macie swojego pupila?